JOGA U ŹRÓDŁA - INDIE

JOGA U ŹRÓDŁA - INDIE
 • Forma aktywności: Fitness & Yoga
 • Kraje: AZJA
 • Wyżywienie: Szczegóły w warunkach
 • cena: 0

JOGA U ŹRÓDŁA - INDIE

Zabierzemy Cię do światowego centrum jogi - Rishikeshu - na niezwykłe spotkanie z jogą. Malowniczo położony u stóp Himalajów nad Gangesem, Rishikesh stał się celem adeptów jogi z całego świata. Zajęcia jogi odbywają się w sprawdzonej przez nas aszramie, a ich poziom można swobodnie dostosowywać do swoich umiejętności. Przygodę z jogą będziemy kontynuowac na pięknych plażach Goa pod okiem polskiej instruktorki. Nie zabraknie również symbolu Indii, majestatycznego Taj Mahal, oraz zwiedzania klimatycznego Delhi.

W programie:

Lekcje jogi w aszramie w Rishikeshu

Lekcji jogi z polskim instruktorem na plażach Goa

Zwiedzanie Taj Mahal, Fortu w Agrze, Czerwonego Fortu, bazaru Chandu Chowk, bramy Indii

DZIEŃ 1 PRZELOT DO DELHI

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

DZIEŃ 2 NEW DELHI

Przylot do Indii, transfer do hotelu na nocleg.

DZIEŃ 3 NEW DELHI - CZERWONY FORT, BRAMA INDII

Śniadanie w hotelu. Następnie zwiedzimy starą część miasta - Old Delhi. Zaczniemy od Czerwonego Fortu - kompleksu budowli fortecznych, której fosy były na początku swego istnienia były zasilane wodami rzeki Jamuny. Nieopodal fortu znajduje się Jama Masjid (Meczet Piątkowy), największy meczet w Indiach. Następnie przejedziemy się rikszą przez znany bazar Chandni Chowk i odwiedzimy Raj Ghat - pomnik Mahatmy Gandhiego. Po południu odwiedzimy Grobowiec Humajuna – wspaniałą budowlę zbudowaną z czerwonego piaskowca i białego marmuru zwaną poprzednikiem Taj Mahal. Kolejnym przystankiem tego dnia będzie Wieża Zwycięstwa – Qutab Minar. Po krótkim spacerze po otaczającym ją parku udamy się wprost pod Bramę Indii, pamiątkę pierwszej wojny światowej i drogi, która prowadzi stamtąd do Rashtrapathi Bhawan - rezydencji prezydenta Indii, który jest otoczony przez budynki rządowe. Powrót do hotelu i nocleg w Delhi.

DZIEŃ 4 NEW DELHI - RISHIKESH

Wcześnie rano wymeldowanie z hotelu i transfer na dworzec kolejowy. Stąd udamy się w pięciogodzinną podróż pociągiem do miasta Haridwar, którego nazwa oznacza "Bramę Bogów". Jest to bardzo ważne miejsce w życiu duchowym Hindusów. Woda z Gangesu przepływającego przez miasto posiada szczególną wartość, ludzie z odległych rejonów Indii przybywają tu, by zabrać nieco świętej wody ze sobą do domu. Pielgrzymi wierzą, że kąpiel w Gangesie oczyszcza duszę. Po krótkiej wizycie w mieście i zwiedzeniu dwóch ważnych świątyń: Mansa Devi oraz Chandi Devi udamy się do stolicy jogi – miejscowości Rishikesh, która oddalona jest zaledwie o pół godziny drogi. Zakwaterujemy się w hotelu a wieczorem udamy się nad rzekę Ganges, aby podziwiać hinduistyczny rytuał Aarti, w którym światło lampek jest ofiarowywane bogom.

DZIEŃ 5 RISHIKESH - JOGA

Z samego rana (przed śniadaniem) zajęcia jogi oraz medytacja. W ciągu dnia zwiedzanie miasta. Pierwszym punktem tego dnia będzie niezwykły wiszący most Laxman Jhula. W mitologii indyjskiej, Lakshman, młodszy brat Pana Ramy przekroczył Ganges za pomocą właśnie tego mostu. Odwiedzimy także najstarszą świątynię w Rishikesh - Bharat Mandir. Świątynia jest poświęcona Bharat, młodszemu bratu Pana Ramy.

DZIEŃ 6 RISHIKESH - JOGA

Wczesnym rankiem joga i medytacja a następnie śniadanie. Po zajęciach czas wolny na relaks, poznawanie okolicy czy inne aktywności. 

DZIEŃ 7 RISHIKESH - JOGA

Joga i medytacja o poranku. Po śniadaniu czas wolny na dalsze zwiedzanie okolicy, medytację lub relaks.

DZIEŃ 8 RISHIKESH - HARIDWAR – AGRA

Wczesnym rankiem transfer na dworzec kolejowy Haridwar skąd udamy się w podróż  do Agry. Nocleg w Agrze.

DZIEŃ 9 AGRA - FORT, TAJ MAHAL

Rano wizyta w Agra Fort, zespole budowli fortecznych i pałacowych, wzniesionym z inicjatywy Akbara. W 1983 roku fort został wpisany na Listę UNESCO. Następnie wizyta w Taj Mahal – wejście prowadzi przez ogromną Bramę Saraceńską, wykonaną z czerwonego piaskowca. Budowla powstała w pierwszej połowie XVII w. Niemal każdy najdrobniejszy detal tej konstrukcji ma znaczenie i swoją symbolikę. Taj Mahal bywa często nazywany „świątynią miłości” i często jest wymieniany jako jeden ze współczesnych cudów świata.

DZIEŃ 10 AGRA - DELHI - PALOLEM

Rano przejazd do Delhi, wylot na Goa. Transfer do hotelu, odpoczynek.

DZIEŃ 11 PALOLEM - JOGA

Joga na plaży, relaks, opalanie i poznawanie okolicy.

DZIEŃ 12 PALOLEM - JOGA

Praktyka jogi i dalszy relaks na pięknych plażach Goa. Chętni mogą skorzystać z wycieczek fakultatywnych.

DZIEŃ 13 PALOLEM - JOGA

Joga i relaks, zwiedzanie okolicy lub wycieczka fakultatywna.

DZIEŃ 14 WYLOT

DZIEŃ 15 PRZYLOT

Po przylocie do Polski pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku w Warszawie. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

 CENA OBEJMUJE

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - New Delhi, Goa - Warszawa oraz New Delhi - Goa
 • 8 noclegów w hotelach*** i ****, pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • 4 noclegi w chatkach na Goa
 • 8 śniadań
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club oraz instruktora jogi
 • zajęcia jogi z dyplomowanym instruktorem w Rishikesh oraz na Goa
 • transfery i wszystkie przejazdy zgodnie z programem (mini bus, ryksza)
 • bilety kolejowe Delhi - Haridwar, Haridwar - Agra, Agra - Delhi (komfortowe wagony z klimatyzacją)

CENA NIE OBEJMUJE

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie - ok. 50 USD/os.
 • kosztów wizy
 • pozostałych posiłków
 • atrakcji dla chętnych

Zakwaterowanie

W Delhi, Agrze i Rishikeshu hotele 3*, pokoje dwuosobowe z łazienkami. Podczas pobytu na Goa zamieszkamy w skromnych chatkach wśród zieleni.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach w Delhi, Agrze i Rishikeshu są w cenie. Na pozostałe posiłki każdy przeznaczy  kwotę zgodną z własnymi potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy. Tutaj informacje o cenach>>>

Transport

W miastach poruszamy się taksówkami lub rykszami.  Między miastami przejazdy pociągiem - wygodne klimatyzowane wagony. Transfery na Goa taksówkami lub minibusami.

Przydatne wyposażenie

 • Saszetka na pieniądze i dokumenty - warto wybrać taką do zawieszenia na szyi, zrobioną z przyjemnego w dotyku materiału (nosimy ją pod koszulą).
 • Dodatkowy portfel - poza głównym miejscem, w którym przechowujemy pieniądze i dokumenty, warto mieć dodatkowy portfel na drobne pieniądze oraz nieważną kartę kredytową, którym się posługujemy na ulicy i którego utrata nie będzie dla nas w żaden sposób bolesna (taka zmyłka dla kieszonkowców). Więcej o zabezpieczeniu pieniędzy w podróży na naszym blogu>>>
 • Jedna para wygodnych pełnych butów (letnie trekkingowe lub typu adidasy, ale ważne żeby podeszwa była gruba i antypoślizgowa).
 • Polar lub bluza na chłodniejsze wieczory i cienka kurtka przeciwdeszczowa.
 • Ochrona przed słońcem: Okulary przeciwsłoneczne, czapka (kapelusz) lub chusta, krem z filtrem przeciwsłonecznym.
 • Polecamy zabranie dużego plecaka (ewentualnie torby podróżnej) i małego plecaka. W małym plecaku nosimy nasze rzeczy osobiste, takie jak aparat, kamera, kosmetyki, książkę itd. Plecaczek stanowi nasz bagaż podręczny, na miejscu zabieramy go ze sobą na zwiedzanie lub trekking.
 • Pokrowiec na bagaż - nie chodzi o ochronę przed deszczem, choć i ta funkcja ma swoje zalety. Pokrowiec chroni nasz bagaż w czasie transportu, kiedy przerzucany jest w brudnych bagażnikach, ogranicza też w tym czasie dostęp do kieszonek osobom niepożądanym. Również na czas przelotu bagaż jest lepiej zabezpieczony.
 • Jeśli czegoś zabraknie wszędzie są sklepy, w których możemy uzupełnić nasze braki (zarówno odzieżowe jak i te mniej przewidywalne potrzeby).

Informacje zdrowotne

 • Apteczka poza lekami indywidualnymi powinna zawierać: środek odkażający, środki opatrunkowe, opaskę elastyczną, środki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe, jakiś antybiotyk, tabletki na gardło, leki przeciwbiegunkowe, witaminy, calcium (wapno), żel lub maść przeciwbólowa i przeciwzapalna, coś na oparzenia słoneczne i krem z silnym filtrem, repelent przeciw komarom. Bardzo przydatne są też mokre chusteczki higieniczne (np. do pielęgnacji niemowląt). Więcej informacji w naszym poradniku uczestnika >>>
 • Nie ma obowiązkowych szczepień; zalecane są: przypomnienie tężca, WZW ("żółtaczka") A i B. Więcej informacji o szczepieniach znajdziesz TUTAJ. Szczepić należy się z odpowiednim wyprzedzeniem.

Dokumenty

 • Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Indii (szczegółowe informacje w zakładce WIZY).
 • Paszport (powinien być ważny dłużej niż 6 miesięcy).
 • Dla własnego dobra należy zrobić ksera wszystkich ważniejszych dokumentów: paszportu - strony ze zdjęciem i wizami (lub zeskanować i przesłać skany na swojego maila). Kserokopie zawsze należy trzymać w innym miejscu niż oryginały.

Pieniądze

 • Bankomaty są w dużych miastach, ale lepiej zaopatrzyć się w gotówkę. Generalnie nie płacimy kartami kredytowymi.
 • Z Polski zabieramy najczęściej dolary amerykańskie, można również wymienić na miejscu Euro.
 • Gotówkę najlepiej trzymać w specjalnej saszetce - pasku noszonym na biodrach lub w woreczku zawieszonym na szyi. Pieniądze powinny być w dobrym stanie i w nowych banknotach.
 • Pieniądze zalecamy trzymać w 2 miejscach. Jedno to podręczny portfel z kwotą na wydatki na poszczególny dzień i drugie - schowane - z resztą pieniędzy.
 • Dla zabezpieczenia finansów polecamy zabrać ze sobą oprócz gotówki (w dolarach amerykańskich), karty płatnicze.
 • Jeśli zdecydujesz się wziąć większość pieniędzy na karcie (czego nie zalecamy), to pamiętaj, że nie możesz polegać na jednej karcie. Najlepiej jest wziąć 2 karty w różnych systemach (Visa, Mastercard) i z 2 różnych banków. Idealnie było by gdyby jedna karta była wypukła.

Internet

Powszechnie dostępny w hotelach, kawiarniach i kafejkach.

Napięcie

Napięcie elektryczne 230 V/ 50 Hz. Nie ma potrzeby kupowania przejściówek.

Obywatele Polski muszą posiadać wizę wjazdową do Indii.

E-wiza

Osoby udające się do Indii na okres nie dłuższy niż 30 dni mogą ubiegać się o e-wizę (koszt wizy turystycznej 48 USD).

E-wiza jest ważna 30 dni od daty wjazdu do Indii i umożliwia JEDNORAZOWE (single entry) przekroczenie granicy w 16 największych lotniskach Indii (pełna lista lotnisk tu>>). O wizę online można się ubiegać nie wcześniej niż 30 dni przed planowaną data podróży, ale nie później niż 4.

Aby uzyskać e-wizę należy:

 • wypełnić formularz aplikacyjny na oficjalnej stronie Indian Visa Online (https://indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html). Oprócz danych osobowych należy przygotować skan paszportu w formacie PDF (rozmiar 10-300KB) oraz kwadratowe zdjęcie en face w formacie JPG (rozmiar 10KB-1MB).
 • dokonać opłaty przy użyciu karty debetowej lub kredytowej (VISA lub MasterCard)
 • po przyznaniu wizy zostanie ona przesłana mailem, lub będzie można ją pobrać ze strony indianvisaonline.gov.in Dokument należy wydrukować i pokazać na lotnisku przed wylotem przy check-in; oraz w odpowiednim okienku po przylocie.
 • więcej informacji na stronie indianvisaonline.gov.in/visa/tvoa.html

Wiza standardowa

Osoby, które zdecydują się skorzystać z naszego pośrednictwa wizowego otrzymają odpowiednie instrukcje i zostaną poproszone o dostarczenie nam na 4-5 tygodni przed wylotem wniosku wizowego (wypełnionego online i wydrukowanego) ze zdjęciem biometrycznym oraz paszportu. 

Koszt pośrednictwa to 100 PLN/os.

Łączny koszt opłat wizowych wynosi w takim przypadku 358,50 PLN (258,50 PLN koszt wizy + 100 PLN pośrednictwo).


Informacje dla osób, które ubiegają się o wizę samodzielnie:

Od dnia 1 lutego 2015 r. osoby ubiegające się osobiście o wizę indyjską  są zobowiązane udostępnić swoje dane biometryczne (odciski palców i zdjęcie twarzy). W tym celu należy stawić się osobiście w celu złożenia wniosku wizowego u wyznaczonego operatora świadczącego usługę – BLS International.

BLS India Visa Center 
Ul.Rejtana 15 lokal 13 piętro 7
02-516 Warszawa
Składanie wniosków: od 09:00 do 13:00
tel. 22 542 41 90 w godzinach 10.00-13.00 i 15.00-17.00

Dokumenty:

- Prawidłowo wypełniony i podpisany (w dwóch miejscach!) formularz wizowy (1 kopia).
Ambasada Indii w Warszawie realizuje internetowy system składania wniosków wizowych. W związku z tym wszystkie osoby, ubiegające się o wizę prosimy o wypełnienie internetowego wniosku wizowego dostępnego na: http://indianvisaonline.gov.in. Przed wypełnieniem wniosku prosimy zapoznać się ze wzorem  aplikacji http://www.blsindiavisa-poland.com/content.php?pid=Mw
Jedno kolorowe zdjęcie paszportowe BIOMETRYCZNE (3,5 x 4,5 cm), wklejone do formularza wniosku wizowego. 
Ambasada odrzuca wnioski z nieprawidłowo wypełnionym formularzem.

- Paszport -  musi być ważny przez pół roku od momentu składania wniosku przynajmniej dwiema pustymi stronami na wizę.

- Obowiązkowo trzeba dołączyć do każdego wniosku kopie biletu lotniczego lub rezerwację lotniczą.

- Jeśli osoby ubiegające się o wizę Indyjską posiadają drugi paszport innej narodowości prosimy o skan dokumentu dołączony do wniosku.

- Koszt wizy turystycznej ze wszystkimi opłatami wynosi w sumie 258,50 PLN - płatne przy składaniu wniosku.

Proces przyznania wizy trwa obecnie minimum  10 dni roboczych. Termin ten został odgórnie ustalony przez Ambasadę Republiki Indii i nie istnieje jakakolwiek możliwość przyśpieszenia procedur. 


Osoby, pracujące jako dziennikarze lub w zawodzie związanym z mediami lub reklamą, muszą aplikować o wizę dziennikarską (journalist) (nawet jeśli wybierają się turystycznie). Koszt takiej Wizy to w sumie 441zł.
Osoby, których praca dotyczy usług rządowych (Government services) muszą dołączyć do wniosku pismo w języku angielskim na papierze firmowym z podpisanymi przełożonych, że jadą w celu turystycznym a nie biznesowym i nie będą w Indiach wykonywać żadnej pracy. 
Osoby, które pracują w instytucjach mundurowych, np. żołnierze, policjanci, straż miejska i zostanie to wypełnione na wniosku, muszą dołączyć wypełnione pismo, które go wzór znajdą Państwo na tej stronie: http://www.blsindiavisa-poland.com/content.php?pid=Mg

Prosimy o dokładne sprawdzanie wniosku przed złożeniem w firmie BLS, ponieważ jeśli na wniosku będzie jakikolwiek błąd, ambasada anuluje proces wizowy, co będzie powodowało złożeniem od nowa wniosku oraz opłatą.
Wnioskodawcy ponoszą całkowitą odpowiedzialność za składane wnioski. Wszelkie nieprawdziwe udokumentowanie lub nieprawidłowa interpretacja faktów i informacji wynikających ze złożonych wniosków będzie miała bezpośredni wpływ na decyzję dotyczącą wydania wizy przez Ambasadę Indii w Warszawie. Osoba przyjmująca wniosek nie jest odpowiedzialna za błędy, które zostały zrobione, kasjerka sprawdza dane tylko i wyłącznie z własnej woli, dlatego też nie ponosi ona odpowiedzialności za odrzucenie wniosku przez Ambasadę.

Pytania i odpowiedzi (warto przeczytać!):
http://www.blsindiavisa-poland.com/content.php?pid=Ng

Booking.com

JOGA U ŹRÓDŁA - INDIE to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AZJA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu Szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Fitness & Yoga, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.