Kajaki górskie Słowenia 7 dni

Kajaki górskie Słowenia 7 dni

KAJAKI GÓRSKIE, CZYLI WYŻSZY LEVEL PŁYWANIA PO RZEKACH GÓRSKICH

Nauka techniki pływania kajakami górskimi zajmuje więcej czasu niż pływanie jednostkami dmuchanymi, ale satysfakcja z pływania rekompensuje wszystko:).

Zapraszamy na kurs kajakarstwa górskiego w słonecznej dolinie Socy w Słowenii.

W skrócie:

 • KURS KAJAKARSTWA GÓRSKIEGO NA POZIOMIE WW II 
 • zgodność z aktualnymi międzynarodowymi standardami
 • 25 h zajęć na wodzie i 10 h zajęć teoretycznych 
 • kompletny sprzęt i odzież oraz obuwie
 • UNIKALNA SCENERIA SŁOWEŃSKIEJ DOLINY SOCY
 • Triglavski Park Narodowy
 • stopniowalna trudność - codziennie zwiększamy prędkość
 • ognisko na początek i na zakończenie wyjazdu:)

Wyjazd super! organizacja bardzo profesjonalna, miejsca pobytu cudowne! Polecam.


PROGRAM KURSU KAJAKARSTWA GÓRSKIEGO W SŁOWENII

Kajaki górskie to najbardziej wymagający w obsłudze sprzęt. Pływanie nim przypomina balansowanie na na linie, utrzymanie równowagi wydaje się z początku niemal niemożliwe. Dlatego między innymi nauka jest taka ekscytująca, nawet na początkowo płaskiej wodzie. Z każdym pociągnięciem wiosłem wzrasta kontrola nad łódką, pozwalająca nam przenieść się na bystrzejsze wody.

Przez te 7 dni nauczymy Was podstaw kajakarstwa górskiego, asekuracji i ratownictwa. Uzyskacie samodzielność w pływaniu rzek górskich o trudności do WW II i będziecie przygotowani do dalszych kursów na poziomie WW III. Kurs obejmuje zarówno teorię i praktykę, otrzymacie też od nas materiały szkoleniowe.

Uczestnik kursu powinien posiadać umiejętność pływania wpław oraz wykazywać się dobrą kondycją i koordynacją ruchową. 

DZIEŃ 1 - NIEDZIELA - PRZEJAZD NA MIEJSCE KURSU DO SŁOWENII PRZEZ AUSTRIĘ

Jeśli podróżujecie busem z nami, to wyjazd jest każdorazowo o godz. 9:00 z Dworca PKS w Katowicach. Po drodze do Słowenii zatrzymujemy się w Austrii na przerwę na obiad w malowniczej Dolinie Salzy. Na miejsce docieramy około godz. 20:00. Jeśli podróżujecie własnymi autami, spotykamy się z Wami na miejscu w Słowenii, szczegóły znajdziecie w zakładce DOJAZD.

DZIEŃ 2 - PONIEDZIAŁEK - NAUKA PODSTAW I PIERWSZE KAJAKOWE KROKI NA WODZIE

Rano ok. 9:30 spotykamy się na wspólnym przywitaniu i wydaniu sprzętu osobistego: pianki, butów, kasków i kamizelek. Dziś stawiamy pierwszy kroki na wodzie. Uczymy sie wsiadania i wysiadania, a także utrzymania równowagi w kajaku i płynięcia na wprost po stojacej wodzie, a także poprawnego opuszczania kajaka po wywrotce:) Plyniemy też oczywiscie nasz pierwszy odcinek rzeki Soca. Po południu wykład nr 1 - wprowadzenie do kajakarstwa górskiego.

DZIEŃ 3 - WTOREK - NAUKA WYJŚCIA NA NURT I WCHODZENIA DO COFEK

Dziś czeka nas wymagający dzień. Po pierwsze, wybierzemy się na górny odcinek Socy. Rzeka będzie wąska i przybędzie w korycie wapiennych skał. Dziś koncentrujemy sie na dalszym opanowywaniu łódki i wprowadzamy podstawowe manewry: wyjście na nurt i wchodzenie do cofki. Po południu wykład nr 2 : rzeki górskie i zjawiska na rzekach górskich.

DZIEŃ 4 - ŚRODA - SZYBSZA WODA I LOCJA KAJAKOWA W PRAKTYCE

Dziś odwiedzamy kolejny odcinek Socy, na którym po raz pierwszy pojawią się wyraźnie bystrzejsze odcinki. Kontynuujemy naukę manewrów wejścia i wyjścia z cofki, wprowadzamy powoli nowe manewry. Uczymy się także - wykorzystując wiedzę z wczorajszego wykładu - identyfikować zjawiska na rzece i omijać przeszkody.  Wieczorem wykład: technika pływania i podstawowe manewry - zebranie i ugruntowanie wiedzy.

DZIEŃ 5 - CZWARTEK - TRENING UMIEJĘTNOŚCI RATOWNICZYCH

Nasz dzisiejszy cel oprócz pływania i doskonalenia umiejętności już nabytywch, to ćwiczenie technik asekuracyjnych i ratowniczych. Tym razem rozpoczniemy od wykładu, a w drugiej części dnia zajmiemy się praktyką:).

DZIEŃ 6 - PIĄTEK - OSTATNI DZIEŃ NA WODZIE, PODSUMOWANIE

Rano opuszczamy naszą kwaterę i wyruszamy w podróż do Austrii. Czy jednak odpuszczamy pływanie? Ależ skąd:) Wprost z miejsca noclegowego zejdziemy na wodę i popływamy podsumowująco, zaliczając wszystkie cofki i symulując sytuacje ratownicze. Wieczorem pożegnalne ognisko:)

DZIEŃ 7 - SOBOTA - POWRÓT DO KRAJU

Wyruszamy z powrotem do Polski, by po krótkim odpoczynku wrócić do świata i zacząć planować kolejny aktywny wypad :)

W cenie :

 • 6 dni aktywności 
 • 6 noclegów - 4 noclegi w apartamentach w Słowenii, 2 noclegi w Austrii
 • nowoczesne kajaki oraz sprzęt asekuracyjny
 • BILETY WSTĘPU NA RZEKĘ SOCA
 • specjalistyczna odzież i obuwie neoprenowe
 • opieka wykwalifikowanych instruktorów: kajakarzy górskich i ratowników
 • ubezpieczenie NW i KL (sporty wysokiego ryzyka)
 • wieczorne ognisko i gitarowanie
 • składka na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • film z wyjazdu dla każdego!

Cena nie obejmuje:

 • dojazdu (płatny dodatkowo + 350 zł)
 • wyżywienia (restauracje codziennie w zasięgu kilkuset metrów)

Noclegi

NOCLEGI W SŁOWENII

Pięć nocy spędzimy w miejsowości Bovec, letniej górskiej stolicy Słowenii. Miasteczko jest niezwykłej urody, otoczone pasmami Alp Julijskich. Do dyspozycji pozostają 4 lub 6 osobowe apartamenty, z w pełni wyposażoną kuchnią i łazienką. 

NOCLEG W AUSTRII

Ostatnią noc spędzimy na uroczo położonym kempingu w Dolinie Salzy, w Austrii.

Przenocujemy w budynku restauracji/recepcji, dysponującym 2 pokojami wieloosobowymi, o charakterze hostelowym. Na krótki pobyt z pewnością wystarczy:)

Dojazd

Wybierz, czy chcesz dojechać na wyjazd własnym autem, czy też za pośrednictwem oferowanego przez nas transportu! 

DOJAZD z NAMI

Umożliwiamy łatwy dojazd z Gdańska, Poznania, Wrocławia, Warszawy i Katowic. 

 • Etap 1 - do Katowic docieracie we własnym zakresie, polecamy Polskiego Busa lub coraz szybsze pociągi. 
 • Etap 2 - z Katowic do Doliny Salzy w Austrii* zabiorą Was komfortowe 9-cio osobowe busy. Czas podróży - ok. 6 h. 

*Austria jest pierwszym przystankiem w podróży do Słowenii, kontynuowanej następnego dnia (ok. 4h podróży).

Nasze busy startują każdorazowo w niedziele z Dworca PKS w Katowicach, zbiórka o godz. 08:45 Wyjazd o godz. 09:00.
Koszt dojazdu w obie strony z Katowic to 350 zł. Opcję dojazdu można zaznaczyć podczas wypełniania formularza zgłoszeniowego.
W drogę powrotną z Doliny Salzy wyruszamy w sobotę o godz. 9:30, planowany przyjazd do Katowic - 16:00.

DOJAZD WŁASNY

Proponujemy trasę Katowice - Ostrava - Brno - Wiedeń - St. Polten - Ybbs an der Donau (i tutaj zjazd z austrady na drogę nr 25 kier. Palfau).
Camping Saggraben znajduje się po lewej stronie, ok. 1 km za miejscowością Untere Palfau. Z Austrii do Słowenii pojedziemy już kolumną:)
Istnieje też opcja dojazdu bezpośrednio do Słowenii, na poniedziałek na godz. 12:00. Konkretne namiary na pensjonat otrzymacie po zapisaniu się na wyjazd.  Ewentualny przyjazd do Słowenii w niedzielę możliwy po indywidualnej konsultacji z nami.

UWAGA: osoby wybierające się prywatnymi samochodami mają możliwość bezpłatnego parkingu na miejscu. Natomiast muszą liczyć się z koniecznością codziennego dojazdu (5-25km) na poszczególne odcinki rzeki. Po zakończonym płynięciu podwozimy kierowców do ich aut. 

Jesli nie odpowiada Ci ta forma - wybierz dojazd z nami.

Kajaki górskie Słowenia 7 dni to wyprawa organizowana przez biuro podróży M-canoe. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Słowenia, Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kajaki & Rafting, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.