Górskie ścieżki Tyrolu

Górskie ścieżki Tyrolu

Górskie ścieżki Tyrolu

 • Jednodniowe wycieczki „na lekko”
 • Panoramy na Alpy i Tyrol
 • Dolina Tannheimer Tal – perełka wśród tyrolskich dolin
 • Most nad wąwozem Holzgau – najdłuższy i najwyższy most linowy w Austrii
 • Zamek Neuschwanstein i Most Marii
 • Z widokiem na Zugspitze - najwyższy szczyt Niemiec

Na północnym skłonie Alp w Austrii rozciągają się malowniczy rejon Północnych Alp Wapiennych. Jest to obszar obejmujący zróżnicowane krajobrazy, które tworzą harmonijną całość. Wyniosłe wapienne góry, lesiste wzgórza, kwieciste łąki i malownicze jeziora. Setki kilometrów szlaków, wspaniałe panoramy, ciekawa kultura i kuchnia sprawia że jest to doskonały teren dla górskich wędrówek i wypoczynku. Nic dziwnego, że każdego roku od wiosny do późnej jesieni, przyjeżdża tam wiele osób; wiele z nich wraca tam co roku.

Nie trzeba natomiast obawiać się tłoku - jest to na tyle rozległy obszar, że dla każdego wystarczy miejsca gdzie jest spokój i możliwość prawdziwego wypoczynku.

Panoramy z Alp Salzburskich i Grossglocknera

Na początek Austria przywita nas piękną krainą wapiennych gór i urokliwych jezior, zwaną Salzkammergut. Zielone wzgórza Przedgórza Alpejskiego kuszą przepięknymi widokami, krasowy płaskowyż gór Tennengebirge, czy Kamienne Morze (Steinernes Meer) - skalnym krajobrazem, a Pinzgauer Grasberge - możliwością przyjemnych, górskich wędrówek. Właśnie tu austriaccy cesarze spędzali swoje wakacje. My przejdziemy malowniczym szlakiem na Schoberstein to tu właśnie są najciekawsze widoki na jezioro Altersee. To na początek, a na zakończenie zobaczymy wodospady Krimml oraz przejedziemy najbardziej znaną z alpejskich przełęczy Grossglockner Hochalpenstrasse skąd roztaczają się wspaniałe widoki na lodowiec Pasterze i najwyższy szczyt Austrii Grossglockner.

Świat Tyrolskich Gór

Dolina Tannheimer Tal w regionie Außerfern jest perełką wśród tyrolskich dolin. Głównym jej walorem jest dzika przyroda i prawdziwa tyrolska kultura. Dolina ta leży poza popularnymi trasami turystycznymi. Wiedzie nią kilka urokliwych szlaków pośród wapiennych skał, niewielkich jezior i huczących wodospadów. Położenie na granicy z Bawarią sprawia, że jest to także idealna baza na wycieczkę do pobliskiego zamku bawarskich królów – słynnego Neuschwanstein. My będziemy mieli okazję zoabczyć zamek podchodząc na piękny i widokowy szyczyt Tegelberg.

Dzień 1 Spotkanie w Monachium

Spotkanie w Monachium na lotnisku i wspólny przejazd na nocleg w dolinie Tannheimer Tal.

Dzień 2 Urokliwe hale w dolinie Tannheimer Tal

Eksplorację doliny Tannheimer Tal zaczynamy pod drzwiami naszego pensjonatu, skąd wiedzie ścieżka na szczyt Krinnenspitze (2000 m n.p.m.). Ze szczytu ujrzymy panoramę na dolinę Tannheimer Tal i Alpy Algawskie. Drugą stroną schodzimy do jeziora Haldensee, gdzie w górskiej mleczarni będziemy mogli kupić lokalne wyroby np. tradycyjne górskie sery. 

Czas wędrówki: ok. 6 godzin | Suma podejść: ok. 800 m

Dzień 3 Alpy Algawskie - po samotnych ścieżkach

Z naszej górskiej wioski wybieramy sie na ciekawy szlak przez pasmo Alp Algawskich. Na naszej trasie miniemy wąwóz, przełęcz, jeziorko Traualpsee jak również schronisko, gdzie zatrzymamy sie na przerwę. Staniemy też na samotnym szczycie Schochenspitze (2 069 m n.p.m.) Celem wędrowki jest małe, idylicznie jezioro Vilsalpsee będące źródłem rzeki Vils.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 1000 m

Dzień 4 W dolinie Ötztal – najwyższy wodospad Austrii

Dziś wybieramy sie w Alpy Centralne, do znanej doliny Ötztal. Na szlaku główną atrakcją będzie Stuibenfall – najwyższy wodospad w Tyrolu (159 metrów), z wieloma pięknymi punktami widokowymi. Powyżej czeka nad odpoczynek na alpejskiej hali. W czasie przejazdu zatrzymamy się przy przełęczy Fernpass, tam okrążymy na piechotę turkusowe jeziorko alpejskie z widokiem na Zugspitze, najwyższy szczyt Niemiec.

Czas wędrówki: ok. 5 godzin | Suma podejść: ok. 700 m

Dzień 5 Nad ostatnią dziką rzekę Alp Północnych - Dolina rzeki Lech

Dolina rzeki Lech jest rezerwatem przyrody. Główną atrakcją jest sama rzeka – ostatnia duża rzeka górska nie uregulowna przez człowieka na terenie Alp. Nad rzeką znajduje się kilka uroczych wiosek i wznoszą się wysokie wapienne góry. Dziś nie wejdziemy na żaden szczyt, lecz łatwymi ścieżkami bez większych podejść odkryjemy wybrane, najładniejsze zakątki doliny. Spektakularne widoki czekają nas z wiszącego mostu, który powstał w 2012 roku nad wąwozem w Holzgau –  jest to jeden z najdłuższych i najwyższych mostów linowych na świecie; ma ponad 200 metrów długości i ponad 100 metrów wysokości. Przejście przez most jest bezpłatne i opcjonalne.

Dzień 6 W Bawarii - górską wycieczkę rozpoczynami przy bajecznym zamku Neuschwanstein

Z naszego tyrolskiego domu jest blisko do przygranicznej Bawarii. Przy zamku Neuschwanstein zaczniemy górską wędrówkę. Po drodzie miniemy słynny Marienbrücke – Most Marii, skąd jest najlepszy widok na zamek. Dalej, już bez tłumów turystów, będzie wiodła nasza ścieżka górska na szczyt Tegelberg (1711 m n.p.m.), gdzie roztacza się wspaniała panorama na Neuschwanstein i Pojezierze Algawskie. Powrót drugą stroną. Wieczorem dla chętnych możliwość kąpieli w termach królewskich. Z basenów panorama oświetlonego zamku Hohenschwangau. Dla tych którzy nie zdecydują się na kąpiely czeka popołudnie w średniowiecznym miasteczku Füssen.

Czas wędrówki: ok. 7 godzin | Suma podejść: ok. 1150 m

Dzień 7 Jodłowanie na hali

Jako cel wędrówki wybieramy halę lub inne miejsce, gdzie odbywać się będzie tyrolska impreza. Może ktoś będzie chciał pojodłowac z Tyrolczykami na hali? Spędzimy kolejny aktywny dzień w górach!

Dzień 8 Powrót do Polski

Transfer na lotnisko w Monachium. 

Cena obejmuje:

 • Transport: przejazdy busem/autobusem na miejscu, częściowo transport publiczny
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w pensjonacie
 • Opiekę przewodnika
 • Ubezpieczenie: KL do 10 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 1000 PLN
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny - 10 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Wyżywienia poza w/w
 • Kosztu uczestnictwa w programie (biletów wstępu, opłaty klimatyczne) - ok. 15 EUR

Liczba uczestników: 12 - 20 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 800 PLN

Górskie ścieżki Tyrolu to wyprawa organizowana przez biuro podróży Horyzonty. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Niemcy, Austria. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach . Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Trekking, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.