TROPEM JAGUARA przez Amerykę Środkową

TROPEM JAGUARA przez Amerykę Środkową
Dostępne terminy i ceny:

+ 1690 USD

Zwiedzanie ruin Majów i Azteków, spacery przez dżunglę i las chmurowy, trekkingi na majestatyczne wulkany, przeprawy przez malownicze jeziora, odpoczynek na pięknych plażach - to wyprawa przez Amerykę Środkową!

Dodajcie do tego rejs Kanionem Sumidero, malownicze jezioro Atitlan, urokliwe miasteczko Antigua, ruiny w Copan, odpoczynek na Cayo Caulker i w Playa del Carmen i macie wyprawę życia.

W programie:

TEOTIHUACAN - piramidy Słońca i Księżyca

OAXACA - meksykańska stolica czekolady

HIERVE DEL AGUA - skamieniały wodospad i naturalne źródełka

KANION SUMIDERO - rejs po malowniczym kanionie

JEZIORO ATITLAN - lokalny koloryt i jedno z najpiękniejszych jezior świata

ANTIGUA - zachwycające kolonialna architektura

WULKAN PACAYA - trekking

REJS DO LIVINGSTONE - dawne miasto piratów

TIKAL - ruiny miasta Majów otoczone przez dżunglę

CAYE CAULKER - odpoczynek na pięknej wyspie w Belize

TULUM - plażowanie, zwiedzanie i aktywny wypoczynek

CHICHEN ITZA - piramida Pierzastego Węża

TROPEM JAGUARA Meksyk, Gwatemala, Belize

1 dzień - MEXICO CITY
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Przelot do Mexico City. Zakwaterujemy się w centrum, aby zaraz wyruszyć na spacer po historycznym centrum meksykańskiej stolicy. Udamy się na największy plac obu Ameryk - słynne Zocalo. Wieczorem pójdziemy na plac Garibaldi posłuchać meksykańskich mariaczich, grających znane melodie na gitarach, mandolinach, trąbkach i skrzypcach. Nocleg w hotelu.

2 dzień - TEOTIHUACAN
Tego dnia czeka nas wyzwanie: wdrapiemy się na dwie piramidy, Słońca i Księżyca, w tajemniczych ruinach Teotihuacan. W drodze do tego największego starożytnego miasta Meksyku, zobaczymy Plac Trzech Kultur w dzielnicy Tlatelolco (symbol zderzenia kultury prekolumbijskiej i hiszpańskiej, dającego podwaliny pod narodziny meksykańskiego narodu). Po południu natomiast będziemy mogli zobaczyć Czarną Madonnę w Bazylice Matki Boskiej z Guadalupe.

3 dzień - MEXICO CITY
Zwiedzamy stolicę. Dzisiaj naszym środkiem lokomocji będzie metro i lokalne autobusy. Wtopimy się w codzienność miasta. Udamy się do muzeum antropologicznego, gdzie poznamy historię starych kultur m.in. Majów, Azteków, Olmeków, Zapoteków itd. Jeśli wystarczy czasu odwiedzimy rynek - mercado, żeby zobaczyć, jakimi owocami i warzywami raczą się szczęśliwi Meksykanie. Wieczorem wyjazd i nocny przejazd wygodnym autobusem do Oaxaca.

4 dzień - OAXACA - MONTE ALBAN
Rano pojedziemy zobaczyć ruiny starożytnego miasta Misteków i Zapoteków znajdujące się na górze Monte Alban. Po południu zwiedzanie miasta, chętni mogą zobaczyć skarb Misteków odkryty w grobowcu nr 7 na górze Monte Alban i znajdujący się obecnie w muzeum przy kościele Dominikanów. W Oaxaca koniecznie odwiedzamy fabrykę czekolady i próbujemy kurczaka lub indyka z mole - słynnym gęstym, pikantnym czekoladowym sosem. Możemy również przekąsić chapulines - koniki polne, podsmażone na chrupko.

5 dzień - HIERVE EL AGUA
Całodniowa wycieczka do Hierve El Agua. Magiczny krajobraz skamieniałego wodospadu wśród kaktusów, agaw i gór to unikalny widok. Czeka nas krótki trekking wokół strzelistej kaskady i możliwość kąpieli w źródełkach na szczycie. Podczas wycieczki odwiedzimy również fabrykę mezcala. Chętni mogą skosztować gusano - gąsieniczkę, która dodaje aromatu temu trunkowi. Przed degustacją dowiemy się jak powstaje mezcal - wyborny meksykański alkohol, z którego wywodzi się tequila. Następnie dotrzemy do El Tule - najstarszego drzewa obu Ameryk, o obwodzie pnia sięgającym 58 m! Przejazd nocnym autobusem do San Cristobal de las Casas.

6 dzień - SAN CRISTOBAL DE LAS CASAS
Zwiedzanie San Cristobal de las Casas - miasta położonego wysoko w górach o wyjątkowej atmosferze. Zobaczymy zabytkowe kościoły, urokliwą starówkę i targ bogaty w wyroby rzemieślnicze rdzennych mieszkańców stanu Chiapas. Na ulicach spotkamy ludność indiańską, która przychodzi do miasta sprzedawać swoje kolorowe wyroby. Przy dźwiękach marimby, w jednej z knajpek tętniącego nocnym życiem miasteczka można potańczyć i dobrze zjeść.
Po południu wycieczka do indiańskiej wioski San Juan de Chamula (ok. 20 USD). Jest to ośrodek unikalnych obrządków religijnych. Wizyta w miejscowym kościele zawsze pełnym Indian. Indianie modlą się i odprawiają swoje tajemnicze obrzędy wśród palących się wszędzie świec. Osoby zainteresowane jazda konną mogą udać się do wioski na koniach.

7 dzień - KANION SUMIDERO
Całodniowa wycieczka do Kanionu Sumidero - urwistego wąwozu wypłukanego przez dziką rzekę Rio Grijalva, gdzie ogromne skalne ściany wznoszą się na wysokość 1000 m ponad poziom brunatnozielonych wód rzeki. Zobaczymy tam m.in. dzikie krokodyle, małpy i mnóstwo różnych gatunków ptactwa. W drodze zatrzymamy się w najstarszym miasteczku regionu Chiapas - Chiapa de Corzo.

8 dzień - Gwatemala - PANAJACHEL - JEZIORO ATITLAN
Wyjazd z San Cristobal w kierunku granicy z Gwatemalą, krajem kultury Majów. Przekroczenie granicy i dalszy przejazd wśród malowniczych wzgórz do Panajachel nad jeziorem Atitlan.

9 dzień - JEZIORO ATITLAN
Dla chętnych wycieczka rowerowa do wiosek położonych na brzegach jeziora Atitlan (ok. 45 USD), gdzie podglądamy życie lokalnej ludności okolicznych wiosek i plantacje kawy. Zaczynamy dzień w przystani, pakując rowery na stateczek, bo interesujące nas wioski leżą po drugiej stronie jeziora. W spokojnym rytmie podziwiamy kolorowe, tradycyjne stroje mieszkańców i zapierające dech w piersiach widoki. Wycieczkę kończy powrotny rejs do Panajachel, gdzie mamy jeszcze szansę pobuszować po straganach w poszukiwaniu oryginalnych gwatemalskich pamiątek i obejrzeć zachód słońca nad jeziorem Atitlan.

10 dzień - ANTIGUA
Przejazd do najpiękniejszego miasta w Gwatemali - dawnej stolicy - Antigua. Pospacerujemy po tym pięknym kolonialnym miasteczku wpisanym na listę światowego dziedzictwa UNESCO i odwiedzimy lokalny targ, gdzie możemy kupić pamiątki na stoiskach z ciekawym i kolorowym rękodziełem.

11 dzień - Wulkan Pacaya
Odpoczynek w mieście. Dla chętnych możliwość krótkiego trekkingu na jeden z otaczających Antiguę wulkanów, Wulkan Pacaya, który nadal jest jest aktywny. Jeśli będziemy mieć dużo szczęścia (zależnie od chwilowej aktywności) istnieje możliwość zobaczenia z bliska wypływającej z niego lawy (koszt wycieczki około 25 USD).

12 dzień - HONDURAS - COPAN
Przejazd do Hondurasu. Zwiedzamy pozostałości jednego z najważniejszych miast Majów - Copan. Podziwiamy piękne rzeźby i schody pokryte hieroglifami. Nocujemy w uroczym, malowniczo położonym miasteczku Copan, gdzie prawie wszystkie drogi prowadzą pod górkę. Wieczorem szansa na spróbowanie ulicznych przekąsek w towarzystwie wesołych i przyjaznych mieszkańców Hondurasu.

13 dzień - REJS DO LIVINGSTONE
O świcie wyjazd w kierunku granicy gwatemalskiej, a dalej do Rio Dulce. Tam wyruszamy na pół-dniową wycieczka łodzią. Popłyniemy po jeziorze Izabal i dalej w rejs rzeką do "pirackiego" miasta Livingstone. Po drodze podziwiamy wspaniałe krajobrazy zielonych ścian kanionu, kwitnące "ogrody" z lilii wodnych i domy na palach. Możemy wykąpać się także w rzece w miejscu gdzie wpada do niej woda z gorącego źródła i zajrzeć do jaskini będącej naturalną sauną.

14 dzień - GWATEMALA - TIKAL
Zwiedzanie najpiękniejszych ruin miasta Majów w Gwatemali – Tikal. Przemierzamy tropikalną dżunglę, odkrywając niezwykłe zabytki i wchodząc na kolejne piramidy. Zakwaterowanie na urokliwej wyspie - Flores, gdzie mamy okazję do zakupów kolorowych pamiątek i popróbowania oryginalnej gwatemalskiej kuchni w jednej z lokalnych knajpek.

15 dzień - BELIZE - Caye Caulker
Pożegnanie z Gwatemalą i przejazd do Belize. Po przekroczeniu granicy kierujemy się do miasta Belize City. Następnie krótka przeprawa łodzią na piękną wyspę Caye Caulker. Wieczorem reggae i rum... Dla smakoszy ogromne grillowane homary prosto z morza. Nocleg na wyspie.

16 dzień - Caye Caulker
Wyspiarski relaks - kąpiele wodne i słoneczne, spacery, a dla chętnych wycieczki łodzią i nurkowanie lub snorkeling na rafie koralowej wśród gigantycznych płaszczek, żółwi morskich i rekinów. Niezwykłe bogactwo kolorowych ryb (snorkeling ok. 30 USD, nurkowanie z butlą 120 USD).

17 dzień - Meksyk - Tulum
Wczesny powrót do Belize City. Przejazd busem do Tulum. Nocleg.

18 dzień - TULUM
Spacer do ruin malowniczego miasta porzuconego przez Majów. Potem odpoczywamy na przepięknej plaży. Chętni mogą wyjechać ponurkować w słynnych cenotach Jukatanu lub popłynąć na ryby (snorkeling ok. 60 USD, nurkowanie z butlą 120-250 USD). Wieczorami w knajpce przy plaży można skosztować przeróżne przysmaki z owoców morza, pysznych drinków - Pina Colady, Tequili Sunrise czy wszechobecnej Margarity. Podziwiamy przepiękny zachód słońca, a dla niestrudzonych tańce przy latynoskiej muzyce na żywo.

19 dzień - TULUM
Dalsze plażowanie, drinki i relaks!

20 dzień - Tulum - Chichen Itza
Rano chętni pojadą do ruin Chichen-Itza (ok. 50 USD), najpiękniejszego i najlepiej odnowionego miasta Majów i Tolteków na Jukatanie. Zobaczymy piramidę Kukulkana-Pierzastego Węża, świętą Cenotę – studnię, do której Majowie wrzucali swoje ofiary. Oglądając boisko do gry w pelotę będziemy mogli wyobrazić sobie jak trudna była ta rytualna gra Majów. Zobaczymy ołtarz Chac Moola, na którym składano ofiarę z ludzkich serc. Pozostalo mogą udać się do ruin Coba (ok. 40 USD) lub odkrywać zakamarki Tulum.

21 dzień - PLAYA DEL CARMEN
Playa del Carmen - to już typowy kurort wakacyjny, choć nie pozbawiony uroku. Plażowanie, zakupy i mnóstwo turystów.

22 dzień - CANCUN - wylot
Wylot z Cancun do Mexico City, przesiadka i wylot do Europy.

23 dzień - PRZYLOT
Przylot do Polski. Wyprawę zakończymy na lotnisku w Warszawie, gdzie pożegnamy się z pilotem i z grupą.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Meksyk // Cancun - Warszawa
 • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • 19 noclegów w pokojach 2-3 osobowych z łazienkami wg. programu
 • transport:
  przejazdy międzymiastowe autobusami rejsowymi (Mexico City – Oaxaca, Oaxaca – San Cristobal)  oraz busami na trasie San Cristobal - Panajachel, Panajachel - Antigua, Antigua - Copan, Copan - Livingstone, Livingstone - Flores, Flores - Belize City, Chetumal - Tulum), transport wodny Caye Caulker - Chetumal)
 • wycieczki:
  • do Teotihuacan i bazyliki w Guadelupe
  • do Kanionu Sumidero
  • do Hierve el Agua
  • rejs do Livingstone

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie; opłat wjazdowych i wyjazdowych (Meksyk, Gwatemala, Honduras, Belize);  transportu lokalnego w miastach: taxi, metro, ryksze itp. - ok. 230 USD
 • wyżywienia - ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • atrakcji dla chętnych:

Snorkelling

Koszt 20 - 60 USD w zależności od miejsca

Wycieczka rowerowa (Gwatemala)

Koszt około 45 USD

Nurkowanie

Koszt około 120 USD

Park wodny Xcaret

Koszt około 100 USD

Trekking na wulkan Pacaya (Gwatemala)

Koszt około 25 USD


Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje z łazienkami. Na wybrzeżu najczęściej bungalowy na plaży; w Tulum - bambusowe chatki na plaży.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

W programie mamy 2 przejazdy nocne. Korzystamy z autobusów liniowych pierwszej klasy - są one bardzo dobre, wygodne i bezpieczne, klimatyzacja, toaleta, dvd. Mexico City - Oaxaca ok. 7  h, Oaxaca - San Cristobal - 12 h. Pozostałe przejazdy realizujemy wynajętymi busami. W miastach jeździmy taksówkami i metrem. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia  zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

TROPEM JAGUARA przez Amerykę Środkową to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.