PLAŻA CZERWONEJ ŻABY Kostaryka, Nikaragua i Panama

PLAŻA CZERWONEJ ŻABY Kostaryka, Nikaragua i Panama
Dostępne terminy i ceny:

+ 1240 USD 1 WOLNE MIEJSCE

Wyprawa do Kostaryki i Nikaragui to spełnienie marzeń dla miłośników przyrody i wielbicieli adrenaliny. Majestatyczne wulkany, dzikie plaże, rwące rzeki i lasy chmurowe z bogatą florą i fauną sprzyjają aktywności. Volcano boarding, ziplining, wycieczki konne czy rafting – to tylko niektóre z dostępnych atrakcji.

Na koniec odpoczynek na pięknych plażach Bocas del Toro w Panamie. Powiedz przygodzie ¡Hola!

W programie:

PENITAS - plażowanie lub dla chętnych volcano boarding (zjazd na desce po zastygniętej lawie)

WULKAN MASAYA - wejście na niewielki aktywny wulkan

WYSPA OMETEPE - obcowanie z przyrodą podczas eksploracji wyspy

PARK NARODOWY MONTEVERDE - spacer po lesie chmurowym; dla chętnych ziplining i jazda konna

LA FORTUNA - gorące źródła i leniwy klimat małego miasteczka; dla chętnych rafting, kajaki, canopy i rower

PUERTO VIEJO - odpoczynek nad Morzem Karaibskim lub dla chętnych rower, surfing i nurkowanie

WYSPA BOCAS DEL TORO - wypoczynek na pięknych plażach

PANAMA - Kanał Panamski i  Stara Panama

PLAŻA CZERWONEJ ŻABY Kostaryka, Nikaragua i Panama

1 dzień - Wylot
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

2 dzień - PENITAS - plażowanie nad Oceanem Spokojnym
Przylot do stolicy Nikaragui Managua i dalej przejazd do Leon, skąd udajemy się lokalnym autobusem do Penitas, gdzie na samej plaży kwaterujemy się w ekologicznych chatkach.

3 dzień - PENITAS - plażowanie, jazda konna, volcano boarding
Relaks na plaży. Na miejscu atrakcje dla chętnych, zgdnie z indywidualnymi zainteresowaniami można wybrać się na wycieczkę łodzią do rezerwatu na obserwacje ptaków, inni mogą skorzystać z oferty jazdy konnej na plaży (ok. 10 – 20 USD). Ambitni zdobywają pobliski wulkan i korzystają z największej atrakcji - volcano boarding, czyli zjazdu na deskach po zastygniętej lawie (ok. 30 USD).

4 dzień - Wulkan Masaya - GRANADA
Rano kąpiele w Oceanie Spokojnym. Następnie przejazd z Leon do Granady. Po drodze odwiedzimy niewielki aktywny wulkan Masaya. Krótki spacer w górę wśród wulkanicznej przyrody. Popołudniu w dobrym nastroju kwaterujemy się w jednym z uroczych hotelików w centrum kolorowej Granady.

5 dzień - Jezioro Nikaragua - GRANADA ISLETAS, OMETEPE, kajaki
Rejs na jedną z wysp na jeziorze Nikaragua - przeprawa kajakami lub łodzią (25 USD) wśród pięknej i ciekawej roślinności jeziora, z daleka dobrze widoczny wulkan Mombacho.
Przejazd na wyspę Ometepe i zakwaterowanie w hotelu. Wycieczka po wyspie zachwyci wielbicieli przyrody. A dla spragnionych relaksu, czas na cudownej plaży leżącej pomiędzy dwoma wulkanami.

6 dzień - Eksploracja WYSPY OMETEPE
Kolejny dzień eksploracji wyspy. Po południu przejazd do San Juan del Sur.

7 dzień - Park Narodowy MONTEVERDE
Rano wyjazd z San Juan w kierunku granicy z Kostaryką. Przejazd w okolice Parku Narodowego Monteverde. Jedziemy wysoko w górę, odkrywamy wilgotny las chmurowy z bardzo bujna roślinnością. Nocleg w miejscowości Monteverde położonej na szczycie góry.

8 dzień - Park Narodowy MONTEVERDE
Podziwianie flory i fauny Parku Narodowego Monteverde. Piękna zieleń i wszechobecna wilgoć lasu chmurowego. Wokół latają zwinne koliberki. Dla chętnych nocny spacer po lesie w celu obserwacji zwierząt. Przewodnicy pokazują nam leniwce, tarantule i niebezpieczne węże zwisające jak gałęzie. Dla wielbicieli żab konieczna jest wizyta w El Ranario – kolekcja rozmaitych gatunków żab i ropuch kolorowych jak motyle (ok. 10 USD). Możliwość wzięcia udziału w wycieczce konnej – jest to spacer na koniach, dadzą sobie radę nawet początkujący jeźdźcy. Przejażdżka pozwala zobaczyć okoliczne plantacje kawy i popatrzeć z sąsiedniej góry na otaczający Monteverde las chmurowy (ok. 30 USD).

9 dzień - Park Narodowy MONTEVERDE - zjazd na linach
Relaks w otoczeniu pięknych zielonych wzgórz Monteverde, a chętni mogą udawać tarzana i supermana na linach – rozwieszonych między drzewami (Canopy). Zabawa w canopy oprócz dużej dawki adrenaliny pozwala nam obcować z pięknem natury bajecznej okolicy (ok. 40 USD). Popołudniu przejazd busem i potem łodzią po jeziorze Arenal do miejscowości La Fortuna.

10 dzień - LA FORTUNA - gorące źródła, wulkan Arenal, kajaki, canopy
Pobyt w La Fortuna. Dla chętnych wycieczka do gorących źródeł i relaks w basenach. (ok. 35 USD). Spacer na punkt widokowy u podnóża wulkanu Arenal, w przeszłości jednego z najbardziej aktywnych wulkanów na świecie. Możliwość skorzystania z jednej z aktywnych wycieczek organizowanych w pobliżu - konne, rowerowe, wspinaczki, kajaki, canopy itp (20 - 50 USD). Wieczorem ponownie kąpiele w gorących źródłach.

11 dzień - LA FORTUNA - rafting po rzecze Pacuare
Dzień dla czekających na nowy zastrzyk adrenaliny dla chętnych rafting rzeką Pacuare (100 USD). Kto nie lubi zmagać się z rwącą rzeką odpocznie w drodze w bazie organizatorów raftingu. Po raftingu przejazd do Puerto Viejo.

12 dzień - PUERTO VIEJO - odpoczynek nad Morzem Karaibskim
Odpoczynek w Puerto Viejo. Puerto Viejo miasteczko nad Morzem Karaibskim słynie z największej fali w Kostaryce zwanej Salsa Brava i dlatego jest ulubionym miejscem surfingowców. Poza tym miłośników plażowania w pięknej scenerii zachwycą kolorowe plaże.

13 dzień - PUERTO VIEJO - odpoczynek na plażach w Cahuita, nurkowanie
Kontynuujemy zwiedzanie plaż. Plaża w Cahuita jest jedną z najpiękniejszych plaż porośniętych palmami. Biały piasek, rafy koralowe i muszle sprawiają, że jest to idealne miejsce na wypoczynek. Dzień wypoczynku, możliwy spacer po Parku Narodowym Cahuita lub dla chętnych nurkowanie wśród raf koralowych (ok. 60 USD) czy zwiedzanie okolicy na rowerach (ok. 10 USD). Powrót do Puerto Viejo.

14 dzień - Wyspa BOCAS DEL TORO
Przejazd na wyspy w Panamie Bocas del Toro. Odpoczynek na plaży.

15 dzień - wyspa BOCAS DEL TORO - plaża czerwonej żaby
Dzień wolny. Dla chętnych wycieczka łodzią wokół archipelagu wysp panamskich. Obserwujemy delfiny, lunch na pływającej tratwie, plaża czerwonej żaby (koszt około 40 USD).

16 dzień - PANAMA - kanał panamski, stara Panama
Przelot do Panamy. Przejazd nad Kanał Panamski, obserwacja śluzy przez którą przedostają się wielkie kontenerowce. Zwiedzanie miasta. Stara Panama wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO ze słynną katedrą ze złotym ołtarzem z początku XVII w. Wieczorem możemy skosztować lokalnego trunku rumu „Abuelo”.

17-18 dzień - Powrót
Wspólna podróż powrotna do Warszawy, pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

  • bilety lotnicze na trasie: Warszawa - Managua // Panama - Warszawa
  • bilety lotnicze na trasie : Bocas del Toro - Panama
  • ubezpieczenie Signal Iduna  - KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
  • opiekę pilota Kiribati Club
  • 16 noclegówi (pokojach 2-3 osobowych z łazienkami)
  • przejazdy międzymiastowe autobusami rejsowymi i wynajętymi busami
  • wycieczkę na wyspę Ometepe

CENA NIE OBEJMUJE:

  • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, opłat wjazdowych i wyjazdowych na trasie, transportu lokalnego w miastach: taxi, ryksze itp. - ok. 140 USD
  • wyżywienia - ok. 15-20 USD dziennie na osobę
  • atrakcji dla chętnych:

Wycieczka konna po plaży

Koszt ok. 20 - 30 USD.

Sandboarding na wulkanie

Koszt ok. 30 USD.

Nocne wyjście do lasu chmurowego

Koszt około 20 USD.

Wycieczka konna w Monteverde 

Koszt około 30 USD.

Canopy tour

Koszt około 40 USD.

Rafting rzeką Pacaure

Koszt ok. 100 USD.

Gorące źródła w La Fortuna 

Koszt około 35 USD.

Wycieczki w La Fortuna 

Koszt około 20 - 50 USD.

Nurkowanie w Cahuita

Koszt około 60 USD.

Wycieczka rowerowa w Cahuita

Koszt około 10 USD.

Wycieczka łodzią wokół archipelagu wysp panamskich

Koszt około 40 USD.

Wycieczka do gorących źródeł Baldi

Koszt około 35 USD.


Zakwaterowanie

Sprawdzone przez nas hotele, pokoje z łazienkami. Na wybrzeżu najczęściej bungalowy na plaży lub bambusowe chatki.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy.

Transport

Przejazdy realizujemy wynajętymi busami lub autobusami liniowymi. W miastach jeździmy taksówkami. Na wszystkie wycieczki w ciągu dnia zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

PLAŻA CZERWONEJ ŻABY Kostaryka, Nikaragua i Panama to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.