ŚLADEM PUMY Peru i Boliwia

ŚLADEM PUMY Peru i Boliwia
Dostępne terminy i ceny:

+ 1440 USD BRAK MIEJSC

Intensywna wyprawa przez Peru do Boliwii, podczas której zobaczysz najważniejsze miejsca w Peru, boliwijskie La Paz i zjedziesz drogą śmierci. Spędzisz niezapomniany dzień w ruinach Machu Picchu, zobaczysz słynne linie Nazca, zejdziesz do kanionu Colca i odwiedzisz Indian Aymara na jeziorze Titicaca.

Popłyniesz też na Islas Ballestas przywitać się z pingwinami, poszalejesz na wydmach w Ica, i  przemierzysz klimatyczne uliczki Cuzco i La Paz.

W programie:

MACHU PICCHU - zwiedzanie najsłynniejszych ruin świata

LINIE NAZCA - tajemnicze geoglify

TREKKING DO KANIONU COLCA - spędzisz noc w drugim najgłębszym kanionie świata

JEZIORO TITICACA - pływające wyspy Uros i wyspa Taquile

LA PAZ - targ czarownic, księżycowa dolina i Chacaltaya

DROGA ŚMIERCI - zjazd na rowerach malowniczą trasą (dla chętnych)

ŚWIĘTA DOLINA INKÓW - Ollantaytambo, Pisac, Moray i Maras

CUZCO - zwiedzanie dawnej stolicy Inków

WYDMY W ICA - zjazdy na deskach, samochody terenowe (dla chętnych)

ŚLADEM PUMY Peru i Boliwia

Dzień 1 - Wylot z Polski i przylot do Limy
Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot i przylot do Limy. Zakwaterowanie w urokliwym hotelu przy kościele Św. Franciszka. Wieczorny spacer po przepięknie oświetlonym Plaza de Armas – głównym placu w historycznym centrum stolicy.

Dzień 2 - LIMA: Plaza de Armas, pałac biskupi, katakumby - Pisco
Zwiedzamy historyczne centrum Limy, m. in. katedrę z grobem Pizarra na Plaza de Armas. Zobaczymy pałac prezydencki i pałac biskupi. Chętni mogą odwiedzić katakumby w Kościele Św. Franciszka (koszt około 5 USD). Po południu przejazd do Pisco.

Dzień 3 - ISLAS BALLESTAS - KANDELABR Z PARACAS - WYDMY ICA
Wycieczka łodzią na wyspy Islas Ballestas - zwane peruwiańskimi Galapagos. Podziwiamy tajemniczy kandelabr pozostawiony przez dawne cywilizacje. Na wyspach czeka na nas egzotyczna fauna morska w postaci niezliczonej liczby ptaków morskich, a w zależności od pory roku, możemy też zobaczyć lwy morskie i pingwiny. Po południu przejazd do Ica, gdzie chętni mogą oddać się szaleństwom na wydmach (samochody terenowe i zjazdy na deskach - koszt ok. 20 USD). Po kąpieli w basenie przejazd do Nazca.

Dzień 4 - NAZCA: CEMENTERIO DE CHAUCHILLA, GEOGLIFY
Zwiedzanie słynnego cmentarza Cementerio de Chauchilla - stare grobowce ludów Nazca. Dla chętnych dodatkowo lot małym samolotem nad płaskowyżem Nazca i obserwacja rysunków (koszt ok. 120 USD). Obalimy rozpowszechnione mity dotyczące ich powstania i wyglądu. Przejazd wygodnym, nocnym autobusem do Arequipy.

Dzień 5 - AREQUIPA: TARG SAN CAMILO, KLASZTOR SANTA CATALINA
Zwiedzanie tzw. "Białego Miasta". Po całonocnej podróży, popijając herbatę z liści koki, zaczniemy aklimatyzację na wysokości ok. 2300 m n.p.m. Wybierzemy się na targ San Camilo, gdzie można spróbować świeżych soków owocowych, a odważni wzmocnią się sokiem z żaby. Posileni takim lokalnym śniadaniem wybierzemy się na spacer. Odwiedzimy m.in. klasztor św. Katarzyny (Santa Catalina) z jego pięknymi wnętrzami. Na kolację udamy się do restauracji, gdzie będzie można spróbować „cuy chactado”, czyli lokalne danie ze świnki morskiej.

Dzień 6 - KANION COLCA: TREKKING, OBSERWACJA KONDORÓW
Wcześnie rano wyjazd na wycieczkę do najgłębszego na świecie Kanionu Colca, ciągnącego się na długości ok. 100 km. Trekking (można zabrać kijki lub wypożyczyć na miejscu) w towarzystwie kondorów przez wioski położone na zboczach kanionu (kilkugodzinne zejście piaszczystą i kamienistą ścieżką, w drodze przerwa na posiłek). Odpoczynek na kempingu położonym na dnie kanionu, kąpiele w basenie. Nocujemy w bambusowych chatkach.

Dzień 7 - KANION COLCA: TREKKING - CHIVAY
Nad ranem wyjście z kanionu i podziwianie wschodu słońca na trasie (około 3-4 godziny podejścia kamienistym szlakiem). Jeżeli poczujemy, że nie zdołamy wejść o własnych siłach, istnieje możliwość wynajęcia muła, na którym wjedziemy na górę. Po wyjściu z kanionu udamy się na relaksującą kąpiel w gorących źródłach oraz odwiedzimy kolorowy targ w Chivay. Wieczorem powrót do Arequipy.

Dzień 8 - PUNO - CMENTARZ SILLUSTANI
Przejazd do Puno - miasta nad brzegiem jeziora Titicaca (3812 m.n.p.m) Popijając herbatę z koki zwalczymy dolegliwości związane z soroche - chorobą wysokościową. Następnie udamy się do Sillustani - wioski nad jeziorem Umayo, gdzie zobaczymy cmentarz z monumentalnymi "kominami" zbudowanymi ze starannie dopasowanych bloków bazaltu. Wieczorem spacer po Puno.

Dzień 9 - JEZIORO TITICACA: Wyspy Uros, Wyspa Taquile
Rano wycieczka na jezioro Titicaca pływające trzcinowe wyspy Uros, zamieszkałe przez indiańskie plemię Aymara oraz dwugodzinna podróż motorówką na wyspę Taquile, gdzie do dziś pielęgnuje się dawne tradycje. Mieszkańcy serwują nam pstrąga i pyszną zupę z quinua. Dzień relaksu i refleksji na najwyżej położonym jeziorze żeglownym na świecie.

Dzień 10 - COPACABANA - LA PAZ: kościół św. Franciszka, Targ Czarowników
Przejazd malowniczą trasą do La Paz w Boliwii. Po drodze wizyta w Copacabanie - boliwijskim kurorcie ze wspaniałą katedrą. Popołudniu zwiedzanie najwyżej położonej stolicy świata, m.in. kościół Św. Franciszka i Targ Czarowników.

Dzień 11 - DOLINA KSIĘŻYCOWA - STOK NARCIARSKI CHACALTAYA
Wyjazd na najwyżej położony stok narciarski świata: Chacaltaya (dolna stacja 5300 m n.p.m.), spacer na szczyt 5400 - 5450 m n.p.m. Odwiedzimy także Księżycową Dolinę, gdzie znajdują się utworzone przez naturę liczne wąwozy i inne formy erozyjne. Powrót do La Paz.

Dzień 12 - ZJAZD ROWEROWY DROGĄ ŚMIERCI DO COROICO
Dla chętnych wyjazd na pełen wrażeń DOWNHILL (zjazd na górskich rowerach) z przełęczy na wysokości 4800 m n.p.m. na 1800 m n.p.m. Trasa zjazdu prowadzi górską, zawieszoną na stromych zboczach drogą, z której rozciągają się przepiękne widoki (koszt ok. 100 USD). Po zjeździe odpoczywamy w małej miejscowości Coroico położonej na skraju górnych pięter dżungli. Odpoczynek w hotelu z basenem i pięknym widokiem na okolicę. Jeśli ktoś nie chce zjeżdżać rowerem może trasę pokonać w samochodzie towarzyszącym rowerzystom.

Dzień 13 - LA PAZ - TIAHUANACO
Odpoczynek w La Paz. Dla chętnych miłośników historii wycieczka do ruin Tiahuanaco (Tiwanaku) - pozostałość po cywilizacji preinkaskiej z nad jeziora Titicaca. Można tam zobaczyć w oryginale słynną Bramę Słońca z podobizną Wirakoczy - ojca wszystkich bogów. (koszt wycieczki to około 30 USD).

Dzień 14 - LA PAZ - CUZCO
Całodzienny przejazd luksusowym autokarem malowniczą drogą do Cuzco w Peru.

Dzień 15 - CUZCO: SACSAYHUAMAN, KOLONIALNE KOŚCIOŁY, ŚWIĄTYNIA SŁOŃCA
Zwiedzanie Cuzco (Pępek Świata) - starożytnej stolicy imperium Inków. Zobaczymy m.in. katedrę (z obrazem Ostatniej Wieczerzy ze świnką morską na talerzu) i kościół Sagrada Familia, liczne kolonialne kościoły i ruiny twierdzy Inków Sacsayhuaman, słynną Świątynię Słońca Coricancha odkrytą po trzęsieniu ziemi.

Osoby zainteresowane Inka Trail (górskim trekkingiem do Machu Picchu) rozpoczynają trekking 15 dnia wyprawy. Dzień 16 i 17 to dalszy ciąg trekkingu, a dzień 18 to wejście i zwiedzanie Machu Picchu oraz powrót pociągiem do Cuzco. Rezerwacji należy dokonywać w biurze Kiribati Club z dużym (kilkumiesięcznym) wyprzedzeniem. Za każdym razem indywidualnie potwierdzamy dostępność miejsc.

Dzień 16 - ŚWIĘTA DOLINA INKÓW: PISAC - MORAY - SOLANKI MARAS - OLLANTAYTAMBO
Wycieczka busem do Świętej Doliny Inków. Zwiedzanie twierdzy Inków w Pisac - krótki spacer do ruin położonych na stromych stokach górskich. Widoki na tarasy uprawne Inków. Dalej zakupy na targu w Pisac. Dojeżdżamy do Moray - koncentrycznych tarasów Inkaskich, gdzie niektórzy przyjeżdżają by czerpać energię z kosmosu. Obok znajdują się Salineras de Maras, malowniczo położone solanki, skąd od dawnych czasów czerpie się sól. Przejazd busem do Ollantaytambo, gdzie po wejściu na wysoką twierdzę wypatrujemy w skałach ukrytego Boga Wirakoczy. Wieczorem przejazd pociągiem do Aguas Calientes – obecnie zwanym Machu Picchu Pueblo.

Dzień 17 - MACHU PICCHU
Wcześnie rano wyjście do ruin Machu Picchu - tajemniczego miasta Inków, ukrytego wysoko w górach i otoczonego skalnymi urwiskami. Zobaczymy wschód słońca nad ruinami miasta. Chętni zdobywają szczyt Machu Pichcu (Starą Górę), od której pochodzi dzisiejsza nazwa miasta lub Wayna Picchu (Młodą Górę), skąd roztacza się piękny widok na ruiny miasteczka i okoliczne szczyty. Możemy również przespacerować się do Intipunku (Bramy Słońca). Po południu dla chętnych kąpiel w gorących źródłach lub zakupy pamiątek.

Dzień 18 - CUZCO
Wcześnie rano powrót pociągiem i autobusem do Cuzco. Czas samodzielnie przemierzyć uliczki przyjaznego miasta, odwiedzić targ rzemiosła, a przede wszystkim poczuć niezwykłą atmosferę tego wspaniałego miejsca. Można wybrać się na spacer do dzielnicy artystów San Blas i wyżej, na punkt widokowy, udać się na targ San Pedro lub na relaksujący masaż gorącymi kamieniami.

Dzień 19 - CUZCO
Dalszy ciąg odpoczynku w mieście. Dla chętnych rafting lub wycieczka konna po okolicznych ruinach dawnych twierdz inkaskich.

Dzień 20 - LIMA - MIRAFLORES
Rano przejazd na lotnisko i wylot do Limy, gdzie zwiedzimy Miraflores - ekskluzywną dzielnicę położoną nad brzegiem oceanu. Poznamy nowoczesną Limę. Dla chętnych wieczorem wyjście do rozrywkowej części Miraflores, gdzie można m.in. potańczyć salsę.

Dzień 21-22 dzień - Powrót
Wspólna podróż powrotna do Polski. Po przylocie do Warszawy pożegnanie z pilotem i z grupą. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa  - Lima - Warszawa oraz Cuzco - Lima
 • transfery lotnisko - hotel - lotnisko
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR i NNW 15000 PLN, bagaż podróżny 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • 18 noclegów w hotelach, pokoje 2-osobowe z łazienkami; jeden nocleg w chatkach bambusowych podczas trekkingu
 • śniadania w hotelach
 • wycieczki:
  • Islas Ballestas
  • Cementario de Chauchilla i akwedukty
  • wyspy Uros i wyspa Taquila
  • cmentarz Sillustani
  • Dolina Księżycowa i Chacaltaya
  • wycieczka i lokalny przewodnik w Świętej Dolinie
 • bilet wstępu i lokalny przewodnik na Machu Picchu 
 • bilety autobusowe: Lima - Paracas, Ica - Nazca, Nazca - Arequipa, Arequipa - Puno, Puno - La Paz, La Paz - Cuzco, Ollantaytambo - Cuzco
 • prywatny transport na trasie Paracas - Ica i Arequipa - kanion Colca
 • bilety kolejowe Ollantaytambo - Machu Picchu Pueblo - Ollantaytambo

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do miejsc wymienionych w programie, przejazdy lokalne (taxi), opłaty dworcowe i promowe  - ok. 140 USD/os.
 • pozostałego wyżywienia - orientacyjny koszt na osobę dziennie - ok. 20 USD/os.
 • atrakcji dla chętnych:

Sandboarding i buggy

Koszt około 20 USD.

Lot nad liniami Nazca

Koszt około 120 USD.

Rafting - Spływ rwącym potokiem w pontonach. 

Koszt 20-50 USD.

Downhill w Boliwii - Zjazd rowerowy słynną Drogą Śmierci.

Koszt około 110 USD.

Tiahuanaco - Wycieczka do miasta preinkaskiej kultury Tiahuanaco. 

Koszt około 30 USD.

Wycieczka konna - Zwiedzanie inkaskich ruin w okolicach Cuzco.

Koszt około 10 USD.

Inka Trail - Trekking szlakiem Inków

4-dniowy trekking szlakiem Inków do Machu Picchu.


ZAKWATEROWANIE

Sprawdzone przez nas hotele - pokoje 2os. z łazienkami. W czasie trekkingu w Kanionie Colca nocleg na campingu w bambusowych chatkach wyposażonych tylko w łóżko i koce.

WYŻYWIENIE

Wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z własnymi potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy. Informacje o cenach: BOLIWIA>>  PERU>>

TRANSPORT

Na dłuższych przejazdach korzystamy z autobusów pierwszej klasy - wygodne, z toaletą, dvd i klimatyzacją. W programie mamy jeden przejazd nocny z Nazca do Arequipy. Często też wynajmujemy busy. W miastach jeździmy taksówkami. W Kanionie Colca na trekkingu można wynająć muła, który powiezie nas lub nasz bagaż.
Na wszystkie wycieczki i na trekking do kanionu zabieramy tylko bagaż podręczny; bagaż główny zostaje w hotelu.

ŚLADEM PUMY Peru i Boliwia to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA POŁUDNIOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wyprawy, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.