Seszele rejs po raju - przygoda życia

Seszele rejs po raju - przygoda życia

Seszele rejs po raju - przygoda życia

SESZELE .... nawet sama nazwa tego archipelagu pobudza zmysły. Byłem, widziałem i potwierdzam, że akwen ten jest czarujący. Zapraszam do zwiedzania tego magicznego miejsca z pokładu wygodnego, nowoczesnego i bezpiecznego katamaranu.

Dysponując jachtem docieramy w najbardziej odległe, dzikie zakątki, w miejsca gdzie kolorowe ptaki i ryby nie boją się ludzi, gdzie turkusowy kolor oceanu łączy się z soczystą zielenią tropikalnego lasu a biel piasku nie ma sobie równych na świecie. Żagle, wędkarstwo morskie, snurkowanie, trekkingi, pływanie - te aktywności będą zajmowały Ciebie przez cały dzień.

Smak grillowanego tuńczyka (niemal wprost z oceanu) z kropelką lokalnego rumu w scenerii zachodzącego (inaczej) słońca i pod gwiazdami południowej półkuli - czy chcesz tego?. A co powiesz na poranną kąpiel w turkusowej wodzie o temperaturze 28 st. - to jest dopiero piękne rozpoczęcie dnia.

Rezerwuj swoja kabinę i daj się porwać do raju na wiosnę 2019r.

Czym płyniemy:

Sprawdź nową jakość żeglarstwa- popłyń wygodnym i  bezpiecznym katamaranem Lagoon 40 S2 2016 Providance

SESZELE – RAMOWY PROGRAM REJSU

DZIEŃ 1 Mahe Eden Island Marina – St. Anne Marine Park

Od godz. 14:00 – możliwe jest zamustrowanie na jacht. Nasz katamaran- Leopard 40/2009r – będzie oczekiwał Ciebie w Eden Island Marina . Dokładne miejsce cumowania jachtu będzie można ustalić telefonicznie ze mną (0048 604 467 409) lub w biurze naszego armatora 
Przydział kajut następuje w drodze losowania, za wyjątkiemrodzin/grup 3 osobowych, które z „urzędu” otrzymująpodwójną kajutę dziobową.Tego dnia dokonamy zaprowiantowania na rejs,zapoznamy się z katamaranem jak i przeszkolimy się zzasadami bezpieczeństwa.`Przed wieczorem planowane jest wyjście w morzei zakotwiczenie na noc w Sanit Anne Marine Park.

DZIEŃ 2 St. Anne Marine Park - Cocos Island - La Digue

Nazajutrz, po śniadaniu, będzie okazja do eksploracji wyspyoraz pierwszego snurkowania. Po lunchu postawimy żaglei popłyniemy ku Cocos Island, jednym z najbardziejspektakularnych miejsc na Seszelach. Wyspy Kokosowesłynne są z idealnych warunków do pływania z rurką, gdziewystępuje krystaliczna woda i bogate życie podwodne.Kolejną noc spędzimy na kotwicy w La Digue

DZIEŃ 3 La Digue

Wyspę najlepiej jest zwiedzić na wynajętym rowerze.Zapewne pokochasz tę piękną i cichą wyspę. Kręte drogipod wysokimi palmami, domy z dachami z gałęzipalmowych, małe fabryki, gdzie miejscowi suszą orzechykokosowe i wspaniałe białe plaże usiane olbrzymimigładkimi skałami. La Digue uznaje się za jedną znajpiękniejszych wysp na Seszelach. Nie ma tamsamochodów, tylko rowery i wozy ciągnięte przez woły.Również na wyspie można jeździć konno.Kotwiczenie/Cumowanie na noc w La Digue.

DZIEŃ 4 La Digue - Cousin – Baie St. Anne (Praslin)

Po śniadaniu pożeglujemy ku Cousin Island, będącąrezerwatem przyrody i domem dla rzadkich ptaków jak iolbrzymich żółwi. Po lunchu popłyniemy do Praslin Island.Tam warto odwiedzić Vallee de Mai – miejsce wpisane nalistę UNESCO. Jest to jedno z dwóch obszarów gdziemożna zobaczyć palmy «Coco de mer» rosnące w swoimnaturalnym ekosystemie. Niesamowita piesza wycieczkapod spektakularnymi, wielkimi drzewami nierzadkosięgającymi 40 m. One to delikatnie kołysząc się na wietrze,wypełniają powietrze tajemniczym szelestem. Planowanypostój na noc w St. Anna harbor.

DZIEŃ 5 Baie St. Anne (Praslin) - Grande Soeur – Curieuse lubAnse Petite Cour (Praslin)

Poranna żegluga do Grande Soeur. Tam na jednej znajbardziej fotogenicznych plaż jest możliwośćzorganizowania grillowanego lunchu. Ponadto warto pieszoz-eksplorować wyspę, uprawiać sporty wodne lubrelaksować się na plaży lub na pokładzie jachtu.Kotwiczenie na noc w Curieuse lub Anse Petite Cour.

DZIEŃ 6 Curieuse Island -Anse Volbert lub Anse Lazio (Praslin)

Curieuse Island jest częścią Morskiego Parku Narodowego– m.in. domem dla więcej niż stu olbrzymich żółwi. Polunchu pożeglujemy ku Saint Pierre Islet. Wyspa pokrytajest masywnymi zaokrąglonymi skałami, zwieńczonymiwysokimi palmami kołyszącymi się delikatnie na wietrze. Totypowa sceneria Seszeli przedstawiona w niezliczonychzdjęciach w przewodnikach czy czasopismach. Opróczpięknej scenerii jest to doskonałe miejsce do snurkowaniaze wspaniałym podwodnym światem. Zakotwiczenie na nocw Anse Volbert lub Anse Lazio na Praslin

DZIEŃ 7 Anse Volbert lub Anse Lazio (Praslin) - Mahe

Nurkowanie z rurką, pływanie i sporty wodne na pięknychplażach Praslin. Nawigacja w kierunku Mahé po południu.Zakotwiczenie na noc w Anse Major na Mahe.

DZIEŃ 8 Anse Major (Mahe) – Silhouette

Anse Major- na północno-zachodnim wybrzeżu Mahe jestbardzo rzadko odwiedzanym i nie skażonym masowąturystką miejscem, dostępnym tylko dla spacerowiczów iłodzi. Czas na uprawianie sportów wodnych w tymidyllicznym miejscu Wyjazd do Silhouette po lunchu. Kolacjai noc na kotwicowisku.

DZIEŃ 9 Silhouette – Beauvallon (Mahe)

Silhouette znajduje się ok. 20 mil na północny zachód odMahe. Wyspa jest chronionym obszarem z żywą rafąkoralową i popularnym miejscem nurkowania. Wzgórzapokryte tropikalnymi drzewami przypominają Mahe,kokosowe drzewa przy plaży przywołują Praslin, a jej plażezgranitowymi formacjami skalnymi - sprawiają wrażenieprzebywania w La Digue . Szlak pieszy prowadzi przezbujną roślinność i odkrywa piękny i wyjątkowy las tropikalny.Wczesnym popołudniem pożeglujemy do zatokiBeauvallon/Mahe. Kolacja i noc na kotwicy.

DZIEŃ 10 Mahé : Beauvallon – Eden Island Marina

Odkryjesz Beauvallon, rozległą, piaszczystą plażę,osadzoną w zachowanej przyrodzie. Czas na relaks,nurkowanie z rurką, pływanie. Po lunchu wyjazd doprzystani Eden Island. Ta marina jest jedną z najbardziejprestiżowych prywatnych przystani na świecie. Ciesz siętym tętniącym życiem miejscem z barami, restauracjami,sklepami. Pożegnalna kolacja i podsumowanie rejsu.Nocleg w przystani mariny.

DZIEŃ 11 Mahe: Mahé Eden Island

To już prawie koniec. Po wczesnym śniadaniu - do godziny09:00 - musi nastąpić wymustrowanie z jachtu.

Teraz: od 2999 zł w zależności od standardu zakwaterowania:

 • 2 999 zł - kajuta jedno-osobowa z wspólną łazienką
 • 3 799 zł - miejsce/koja w kajucie dwu-osobowej z prywatną łazienką
 • 3 399 zł - miejsce'koja w kajucie dwu-osobowej z łazienką wspólną 

Zaliczka przy rezerwacji: 500zł. 

Cena obejmuje: usługi kapitana, udział w rejsie, koję, korzystanie z jachtu i jego wyposażenia, pościel, ręcznik, ponton z silnikiem, gaz do kuchenki, ubezpieczenie jachtu (z franczyzą), podatek VAT.

Cena nie obejmuje: zaprowiantowania, opłaty klimatycznej, opłat postojowych, opłat za wpływanie do parków narodowych, prąd i wodę słodką w portach, paliwo do jachtu i silnika  do pontonu oraz sprzątanie końcowego jachtu (20 eur/os). Wszystkie powyższe opłaty będą pokrywane ze wspólnej kasy jachtowej, do której każdy uczestnik wnosi składkę, zwykle około 200- 250 euro/osoba. Kapitan jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej.

Seszele - to musisz wiedzieć przed rejsem.

Poniżej parę kluczowych kwestii.

 • Przeloty/bilety lotnicze. Bywają różne promocje ale ostatnio najlepsze i najkrótsze połączenia oferowane są z Warszawy z szybką przesiadką w zatoce Perskiej do Mahe/Seszele Kod lotniska docelowego SEZ  Polecamy przeloty na jednym bilecie od Qatar Airways lub Emirates. Cena biletów ok 2500 zł. Pomagamy w wyszukiwaniu optymalnych połączeń. 
 • Sprawdź czy posiadasz AKTUALNY PASZPORT.
 • Nie zapomnij o dobrej POLISIE która zapewni Ci spokój finansowy w sytuacji NAGŁEGO WYPADKU, ZACHOROWANIA, OC i pokryje koszty ewentualnego ratownictwa w tym na morzu. Możesz skorzystać z mojej oferty - a dodatkowo na hasło SAMSARA - uzyskać ekstra 10% zniżki!
 • Nie zabieraj z sobą na jacht TWARDYCH WALIZEK. Ilość dostępnego miejsca w Twojej kajucie jest bardzo ograniczona. Tylko miękkie, składane torby lub worki żeglarskie sprawdzają się najlepiej.
 • Rejs to nie TRYBUNA do przekonywania czy agitowania innych. Nie zabieraj z sobą w rejs PROBLEMÓW Z LĄDU, POLITYKI, ŚWIATOPOGLĄDU
 • Zabierz z sobą odpowiednie ubrania, środki przeciw komarom, oraz krem filtr przeciw promieniom UV- adekwatne do regionu - do którego się wybierasz. Nie zapomnij o lekkiej kurtce przeciw-deszczowej/wiatrowej. 
 • Transfer z lotniska do Mariny zajmuje ok 5 min. Przed kursem uzgodnij cenę z kierowcą. Warto dogadać się z innymi osobami - gdyż do taksówki zmieści się 4 -osoby z bagażami. Adres mariny podany jest programie rejsu (niżej)
 • Zamustrować na jacht możesz NAJWCZEŚNIEJ o 14:00 pierwszego dnia rejsu a Wy-mustrować NAJPÓŹNIEJ o 09:00 ostatniego dnia.  Ten czas jest niezbędny, aby ekipa sprzątająca i techniczna sprawdziła i przygotowała jacht.
 • Przydział kajut następuje drogą losowania w ramach wykupionego pakietu.
 • Charakter  rejsu, osoby funkcyjne. Uczestnicy rejsu stanowią ZAŁOGĘ JACHTU - NIE SĄ PASAŻERAMI.  Każda osoba, po przeszkoleniu, będzie brała udział w operacjach żeglarskich - oczywiście na miarę swoich umiejętności oraz predyspozycji. Ponadto będą wyznaczone 2 -osobowe wachty rotacyjne w kambuzie w celu przygotowywania posiłków dla uczestników. Dodatkowo wyznaczone zostaną 3 osoby funkcyjne.  BOSMAN  - odpowiedzialny za techniczne utrzymanie jachtu oraz doraźne naprawy, INTENDENT - Czyli skarbnik i zaopatrzeniowiec rejsu,  oraz POMOC MEDYCZNA.  Podczas rejsu  wzajemnie będziemy sobie pomagać i wspierać. Nie odmawiamy pomocy zarówno osobom funkcyjnym jak i wachcie kambuzowej.  Wachty nautycznej nie będziemy powoływać - zakładam, że będą chętni do sterowania, pracy z żaglami jak i  do manewrów cumowniczych.
 • Używki (alkohol, papierosy, narkotyki) . Z reguły na organizowanych przez nas rejsach, w trakcie przebywania w morzu, prowadzimy restrykcyjna politykę w tym zakresie. Niemniej ten rejs i jego szczególny charakter będzie bardziej tolerancyjny. Jakkolwiek upijanie się/odurzanie nie będzie akceptowane. Jeśli palisz tytoń -pamiętaj, że w żaden sposób nie możesz tworzyć dyskomfortu dla pozostałych osób.
 •  Seszele to bardzo droga destynacja. Zapewne kilkaset euro wydasz przez tydzień.  Nie zapomnij o kartach płatniczych/kredytowych. 
 • Zaopatrzenie jachtu. Będziemy musieli nabyć niezbędne środki czystości jak i produkty spożywcze czy wodę pitną.  Na Seszelach niemal wszystkie produkty są importowane zatem ich wybór jest ograniczony a ceny relatywnie wysokie. Zaopatrzenie możemy zrealizować klasycznie -poprzez zakupy w hipermarkecie (uwaga - konieczny transfer taksówką) lub zamawiając produkty on -line z dowozem na jacht. Zobacz ofertę i ceny produktów w sklepie on-line www.oquayshopseychelles.com   Lista zakupów jak i forma to już prerogatywy INTENDENTA. Już teraz zapraszam chętną osobę do zgłoszenia się do tej odpowiedzialnej roli.
 • Koszty dodatkowe związane z rejsem.  Cumowanie i odwiedzanie wysp, parków narodowych związane jest zwykle z ponoszeniem opłat postojowych. Są to znaczne kwoty - po szczegóły zerknij List-of-landing-and-mooring-fees-of-the-Seychelles-Islands.  Wydatki te pokrywane będą z kasy jachtowej do której uczestnicy solidarnie wpłacą uzgodnioną kwotę. Kapitan jest zwolniony z wpłaty do kasy jachtowej i pozostaje na utrzymaniu załogi. Ponadto będziemy nabywać  wodę słodką czy paliwo do jachtu. Od każdej osoby kapitan zbierze po 20 euro na pokrycie kosztów sprzątania po rejsie. Następujące świadczenia są wolne od opłatna skutek wynegocjowania ich z armatorem tj: pościel i ręcznik, silnik do pontonu, sprzęt do snurkowania (ale w ilości mniejszej niż załoga), wędka.
 • Kaucja za jacht/Ubezpieczenie kaucji. Uczestnicy zobowiązani są do pokrycia kaucji za jacht na wypadek zniszczeń czy strat w substancji jachtu lub jego wyposażenia.  Kwota kaucji za nasz katamaran to 4000 euro. W dniu rozpoczęcia rejsu zostanie pobrane przez kapitana po 400 euro od uczestnika. Na koniec rejsu, gdy nie będzie strat/zniszczeń, kaucja zostanie zwrócona. Alternatywnie można wykupić UBEZPIECZENIE kaucji w kwocie 174 euro i wtedy wartość kaucji zostaje zredukowana do 1500 euro za jacht (150 euro/osoba). Decyzję o wyborze lub nie ubezpieczenia podejmiemy w drodze głosowania w dniu zaokrętowania.
 • Cumowanie/kotwiczenie na noc. Na Seszelach nie ma rozbudowanej infrastruktury portowej dla żeglarzy. Nocować będziemy na kotwicy w zatokach.
 • Woda słodka/użytkowa. Nasz jacht wyposażony jest w zbiorniki wody słodkiej - łącznie 600 litrów tj. ok. 60 litrów na osobę. Możliwości tankowania wody w trakcie rejsu są ograniczone tylko do 2 lokalizacji. Proszę mieć na uwadze to ograniczenie. 

 

Seszele rejs po raju - przygoda życia to wyprawa organizowana przez biuro podróży Travel Yachting. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.