SOMA BAY - szkolenie kitesurfingowe

SOMA BAY - szkolenie kitesurfingowe
 • Forma aktywności: Kitesurfing
 • Kraje: AFRYKA
 • Wyżywienie: HB - śniadania i obiadokolacje

SOMA BAY - SZKOLENIE KITESURFINGOWE - EGIPT

Soma Bay, znana wśród miłośników kite i windsurfingu miejscowość położona jest 35 km na południe od Hurghady. To otoczone z trzech stron morzem miejsce oferuje jedne z najpiękniejszych plaż w Egipcie, co sprawia, że jest to również doskonałe miejsce na wypoczynek, z dala od zgiełku i hałasu. Długa, piaszczysta plaża zachęca do kąpieli, nurkowie mogą podziwiać tu fascynujący podwodny świat.

Z racji wciąż rosnącego zainteresowania wyjazdami grupowymi do Soma Bay, proponujemy Wam wyjazd z opcją szkolenia kite z naszym instruktorem  do hotelu Palm Royale Soma Bay 5*. Hotel ten jest ulubionym miejscem wypoczynku naszych klientów, a spot po hotelem jest uznawany za jeden z najlepszych miejsc do uprawiania wind- i kitesurfingu w Egipcie.

Spot w Soma Bay oferuje doskonałe warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu na każdym poziomie umiejętności. Jest to spot najczęściej polecane dla osób dopiero zaczynających swą przygodę z deską. Jednak równie chętnie przyjeżdżają tu doświadczeni wind- i kitesurferzy. Znajdują się tu dwa spoty: przy hotelu Palm Royale Soma Bay 5* oraz przy hotelu Caribbean World Soma Bay 5*.

W zatoce pod hotelem Palm Royale woda jest płaska, oddzielona od otwartego morza mielizną. a wiatr wieje ukośnie od brzegu co uniemożliwia dryfowanie i nie znosi na otwarty akwen. Stwarza to doskonałe warunki do nauki. Po wypłynięciu na otwarte morze spotkać można niewielką  falkę, do 1,5 m wysokości, która nadaje się do skoków. Spot ten  jest idealny również do uprawiania kitesurfingu. To miejsce jest bardziej odsłonięte i wiatr jest nieco lepszy niż na spocie obok, przy hotelu Caribbean World 5*. Spot pod Palm Royalem, przez wielu uważany jest za najlepszy w Egipcie. Pod hotelem znajduje się niemiecka baza wind- i kitesurfingowa Surf Motion. Spot pod hotelem Caribbean World oferuje warunki do niemal każdego rodzaju windsurfingu oraz kitesurfingu na poziomie zaawansowanym. Znajduje się w małej zatoce zamkniętej po zawietrznej stronie z płaską wodą w odległości 200-300 m od brzegu. Rano wieje w kierunku side offshore i czasem wiatr bywa porywisty. Przed południem kierunek wiatru zmienia się na wiatr wiejący wzdłuż brzegu (side shore) i zostaje mniej więcej na tym samym poziomie. Pierwsze 5-10 m płytszej wody ułatwia nam stanie na wodzie i start, a 100 m dalej znajduje się obszar płytkiej wody umożliwiający naukę nowych manewrów oraz poprawę umiejętności. Nie jest to miejsce polecane początkującym kitesurferom. Nauka prowadzona jest w lagunie o wymiarach ok. 200 x 300 m. Kursanci dowożeni są tam motorówką kiedy tylko chcą – transport trwa jedyne 5 min. 

Termin imprezy:

 • 14.06.2018 - 21.06.2018 (8 dni / 7 nocy ) 
 • 14.06.2018  Warszawa - Hurghada (WAWHRG)
 • 21.06.2018  Hurghada - Warszawa (HRGWAW)

Możliwe również wyloty z KTW, POZ, GDN, WRO.

Ceny na wyloty z innych miast mogą być różne od tych podanych w tabeli poniżej.

Zakwaterowanie:

Sentido Palm Royale Soma Bay 5* Egipt/Hurghada

Cennik:


Sentido Palm Royale 5*/HB-2 posiłki/ wylot z WAW

Cena za os. w pok. dwuosobowym superior

2299 PLN

Cena za os. w pok. jednoosobowym superior

3039 PLN

Dopłata do all inclusive

550 PLN

Szkolenie kitesurfingowe 10h 

1290 PLN**

Wypożyczenie sprzętu kite -komplet/6 dni

1150 PLN

 *TFG- Turystyczny Fundusz Gwarancyjny ( obowiązek opłaty od 26.11.2016) w cenie
** Polski instruktor poleci z grupą, gdy na szkolenie zbierze się min. 5 osob.


Wyloty z innych miast  na zapytanie (możliwa dopłata)

Pobyt, cena zawiera:

 • przelot w dwie strony zgodnie z planem lotu
 • 7 noclegów w hotelu Palm Royale
 • wyżywienie HB ( 2 posiłki), opcja All Inc za dopłatą
 • transfery osób: lotnisko-hotel-lotnisko
 • ubezpieczenie podstawowe

Szkolenie kitesurfingowe - 10 h w grupie 2-3 osobowej na naszym sprzęcie (rescue w cenie).

Uwaga! Nasz instruktor poleci z grupą, gdy na szkolenie zgłosi się min 5 osób.

SOMA BAY - szkolenie kitesurfingowe to wyprawa organizowana przez biuro podróży FunSurf. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu HB - śniadania i obiadokolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kitesurfing, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.