Rejs na Seszelach

Rejs na Seszelach

Rejs Seszele 2018

Trasa rejsu: Mahe - St Anne - La Digue - Ile de Coco - La Curieuse - Praslin - Port Launay - Ile de Therese - Baie Lazare - Mahe

W marcu 2018 roku wracamy na  Seszele, aby pożeglować w iście rajskim klimacie, gdzie piasek plażowy jest drobny jak mąka, kolor wody przypomina szafir, a ogromne palmy, wielkie żółwie i największe na świecie kokosy "Coco de Mer", przypominają jak odizolowonym od reszty świata jest ten mały archipelag zagubiony gdzieś na Oceanie Indyjskim. Duże wrażenie robią skały granitowe na plażach, występujące w postaci wielkich głazów, dla wielu są one wizytówką Seszeli. 

Tym razem chcemy umożliwić zobaczenie Seszeli tym żeglarzom (i nie tylko :), którzy nie mogą zebrać grupy znajomych, aby wyczarterować jacht i chcieliby poznać nowe osoby, stając się załogą naszego katamaranu. Ze względu na specyfikę akwenu, będzieby żeglować właśnie na dwukadłubowcach, a żeby było wygodniej, przyjemniej, będą to prawie jednostki z "wyższej półki".

Seszele to także raj dla żeglarzy, wieją tu stałe wiatry monsunowe, nie ma huraganów, a niewielkie odległości między wyspami sprawiają że nawet niedzielni żeglarze nie będą narzekać na duże przeloty. 

W aktualnej ofercie proponujemy rejs na wygodnym katamaranie Lagoon 450, wyposarzonym w odsalarkę, osobną toaletę w każdej kajucie z prysznicem, klimatyzację, generator 220V, elektryczne toalety.

Trasa rejsu: Mahe - St Anne - La Digue - Ile de Coco - La Curieuse - Praslin - Port Launay - Ile de Therese - Baie Lazare - Mahe

Rejs rozpoczynamy i kończymy w pięknej marinie Eden Island Marina na wyspie Mahe, która jest głównym ośrodkiem państwowości Seszeli. usytuowana jest ona pomiędzy międzynarodowym lotniskiem, a centrum stolicy wyspy Viktorii, co umożliwia nam rozpoczęcie rejsu w miejscu oferującym wiele atrakcji oraz ułatwienia logistyczne.

Na swojej trasie odwiedzimy najciekawsze, dostępne wyspy Seszeli a więc: 

 • Prasin - słynące z Parku w którym są największe kokosy świata i najwyższe palmy, a także wiele innych endemicznych gatunków zwierząt i roślin. Praslin to także druga największa wyspa Seszeli, a więc nie braknie tu cywilizacji, można zrobić zakupy, odwiedzić jedną z licznych restauracji, czy też rozkoszować się urokiem pięknych plaż na czele z Anse Lazio.
 • La Dique - mniejsza wyspa, ale bogata w piękne plaże, na czele ze słynną Source d'Argent. Na wyspie znajduje się udostępniona do zwiedzania dawna plantacja wanilli, w której zobaczymy hodowle żółwii olbrzymich, starą, tradycyjną stocznię, resztki zabudowań dawnej francuskiej kolonii, piękne formacje skalne i inne ciekawe miejsca. Na wyspie najpopularniejszym środkiem transportu jest rower, taki transport zazwyczaj wybieramy, jest też możliwość wynajęcia taxi z wozem, ciągniętym przez miejscowe bawoły! Z drugiej strony wyspy napotkamy piękne piaszczyste plaże, na które rzadko zaglądają ludzie.
 • La Curieuse - wyspa będąca dawną kolonią dla trendowadych, dziś pozostał na niej po nich tylko dom szkockiego doktora, który poświęcił się w leczeniu tej ponurej choroby. Dziś spotkamy tu hodowlę żółwi olbrzymich, piękne palmy, kokosy, rafy koralowe oraz przepiękne plaże. Przez wyspę prowadzi niezwykła ścieżka, w dużej części usytuowana na kładce, co umożliwia zwiedzanie lasów namożynowych (mangrowców).
 • Ile de Coco i Ile St. Pierre - dwie piękne wysepki, będące wierną kopią z rysunków Mleczki. plaża kilka palm, majstatyczne głazy oraz rafa koralowa, w której żyją ryby mieniące się wszystkimi kolorami tęczy.
 • Mahe - wspomniana już wyżej wyspa to nie tylko główny ośrodek polityczny i mieszkalny Seszeli, to także piękne plaże i zatoki, mniej lub bardziej zatłoczone oraz odludne i prawie dzikie. Wokół Mahe zakotwiczymi na jednej z mniejszych wysepek np Ile the Therese lub Sainte Anne.

Zapraszamy do poznania tych cudownych zakątków podczas żeglugi na luksusowym katamaranie, wyposażonym w odsalarkę klimatyzację i kajuty z osobnymi toaletami.

Jacht: Lagoon 450 (2012) - odsalarka, klimatyzacja, elektryczne toalety, generator.

Cena zawiera:

 • miejsce na jachcie w dwuosobowej, klimatyzowanej kajucie z osobną toaletą,
 • pościel i ręczniki,
 • ponton z silnikiem.

Dodatkowe koszty:

 • składka burtowa 250 Euro/os (paliwo, wyżywienie, napoje, opłaty postojowe i administracyjne, sprzątanie jachtu),
 • kaucja 600 Euro/os (możliwe ubezpieczenie kaucji 60€ + 90€ zredukowanej kaucji),
 • przelot/transport (loty z Warszawy od 2435zł),- obowiązkowe ubezpieczenie KL i NNW,

Przy pełnym składzie za dopłatą 120€/os, może nam towarzyszyć profesjonalny kucharz, przygotowujący całodzienne posiłki wg przepisów lokalnej i międzynarodowej kuchni.

Booking.com

Rejs na Seszelach to wyprawa organizowana przez biuro podróży Pasat Charter. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu brak. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.