Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa

 Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa
 • Forma aktywności: Wycieczki
 • Kraje: AFRYKA
 • Wyżywienie: śniadania i kolacje
 • cena: 0

Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa

Maroko dzięki swojej historii oraz skomplikowanemu położeniu geopolitycznemu jest kolebką wielu kultur oraz ojczyzną kilku grup etnicznych. Przepiękne krajobrazy i egzotyczne obyczaje przenikają się tu na każdym kroku tworząc orientalną mieszankę, którą postaramy się zgłębić w naszej singlowej grupie ekspedycyjnej.

Maroko to połączenie orientu z nowoczesnością. Zachęcamy by poznać uroki tego państwa właśnie z nami.Ekipa nie znających się podróżników, którzy tworzą zgrany i barwny kolektyw wyjazdowy. Nie dublujemy pomysłów konkurencji – zupełnie nowa jakość Pokażemy Wam zwyczaje, miejsca i ludzi spoza utartego szlaku.

 • Miasta wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO
 • Zapoznanie z kulturą i obyczajami rdzennych mieszkańców Maroka
 • Lokalny, polskojęzyczny przewodnik wprowadzi nas w świat niedostępny zwykłemu turyście
 • Nocleg w klimatycznych riadach, poznawanie lokalnej kuchni i specjałów
 • Objazd najważniejszych atrakcji regionu – od oceanu po pustynie i góry Atlas
 • Intymny charakter wyprawy, który pozwoli „doświadczyć” prawdziwego klimatu kraju

Maroko dzięki swojej historii oraz skomplikowanemu położeniu geopolitycznemu jest kolebką wielu kultur oraz ojczyzną kilku grup etnicznych. Przepiękne krajobrazy i egzotyczne obyczaje pozwalają turystom podróżującym po tym inspirującym miejscu wcielić się w rolę przybywającego tu przed setki laty europejskiego kupca, który przemierza zachodnie wybrzeże Afryki w celu pozyskania kolejnych dóbr. 

Tutaj starożytne budowle, sąsiadujące   z nowoczesnymi osiedlami, nie pozwalają zapomnieć o przeszłości i historii Maroka, które spotykamy na każdym kroku. Noclegi w miejscowych Riadach, znajdujących się zawsze w centrum Mediny, kupcy handlujący rękodziełami, lokalne jedzenie i znana w świecie marokańska herbata pozwolą Państwu poczuć niepowtarzalny klimat tego kraju.

W czasie naszej podróży pokażemy jak bardzo różnorodne kulturowo i geograficznie może być ten kraj. Trasa wiodąca od wybrzeża Oceanu Atlantyckiego, przez Wysoki Atlas, aż po bezkresną pustynię pozwolą doświadczyć egzotyki tego miejsca oraz przeżyć niezapomnianą przygodę. Zachód słońca nad Saharą w akompaniamencie berberyjskich bębnów pozwoli nam przenieść się do świata rodem z Baśni tysiąca i jednej nocy.

Program imprezy

Objazd południa Maroka: długość objazdu ok. 1700 km.

Trasa: Agadir – Taroudant – Taliouine – Agdz – Alnif – Erfoud – Tineghir – Ouarzazate – Marrakesz – Essaouira – Agadir.

1 DZIEŃ (piątek)
Przylot do Agadiru , transfer do hotelu. Czas wolny, obiadokolacja i nocleg.

2 DZIEŃ (sobota)
Agadir – Taroudant – Taliouine – Agdz – Alnif – Merzuga.
Po śniadaniu przejazd do leżącego u podnóża gór Atlasu Wysokiego miasta Taroudant, które określane jest mianem małego Marrakeszu. Trasa wiedzie przez równinę Sous położoną pomiędzy dwoma pasmami górskimi – Atlasem Wysokim i Antyatlasem, gdzie występują największe w Maroku endemiczne lasy arganowe. Przejazd do miejscowości Taliouine słynącej z upraw szafranu. Przyprawa ta jest używana przez miejscową ludność nie tylko jako dodatek do potraw, ale również lekarstwo i afrodyzjak. Przejazd przez miasteczka Alnif i Tazzarine. Droga wiedzie przez górski krajobraz, przecinając oazy oraz hamadę – pustynię kamienistą. Przejazd do Oazy Merzuga, zakwaterowanie w Riadzie na podnóża najwyszych wydm maroka. Zachód słońca nad Saharą.

3 DZIEŃ (niedziela)
Merzuga – Erfoud – Tineghir – Ouarzazate.
Po śniadaniu przejazd w stronę Tineghir, miasteczka usytuowanego przy malowniczej oazie. Po drodze zobaczyć można ogrody, poletka, palmy daktylowe, drzewa figowe i tradycyjne kanały irygacyjne. Zwiedzanie oazy. Przejazd do wąwozu Todra w Atlasie Wysokim. Imponujące strome ściany wąwozu wysokiego na 300 m, który ma kilkaset metrów długości są rajem dla wspinaczy skałkowych. Następnie przejazd przez miejscowość El-Kelaa M’Gouna, słynącej z upraw wyjątkowo aromatycznej róży i produkcji różanej wody perfumowanej. Przejazd do Ouarzazate – stolicy południowego Maroka nazywanego Bramą Pustyni. Kolacja i nocleg. Nocleg w hotelu w Ouarzazate.

4 DZIEŃ (poniedziałek)
Ouarzazate – Marrakesz.
Po śniadaniu, przejazd do Ait Ben Haddou – zwiedzanie malowniczej kazby, wpisanej na listę Unesco. Szlachetność oraz oryginalność architektury Ait Ben Haddou została doceniona przez twórców arcydzieł światowego kina, którzy tutaj właśnie kręcili sceny do takich przebojów jak Aleksander, Gladiator, Indiana Jones, Jezus z Nazaretu czy Mumia. Przejazd przez przełęcz Tizi-n-Tichka w górach Atlasu Wysokiego, położoną na wysokości 2260 m n.p.m. Pasmo gór Atlasu Wysokiego stanowi miejsce życia rdzennych mieszkańców Maroka – Berberów. Przyjazd do Marrakeszu. Obowiązkowy punkt programu – plac Dżemaa El Fna, to miejsce zaklinaczy węży, jasnowidzów, tu wspólnie z mieszkańcami można spróbować lokalnej kuchni przygotowywanej na rozstawionych pod wieczór grillach lub wypić sok ze świeżo wyciśniętych owoców, kupić figi, daktyle, orzechy. Plac Dżamaa El- Fna został wpisany w roku 2001 na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury. Kolacja i nocleg w Marrakeszu.

5 DZIEŃ (wtorek)
Marrakesz Dzień poświęcony odkrywaniu tajemnic Czerwonego Miasta. Po śniadaniu wyruszymy do serca Marrakeszu. Geograficzny środek kraju, miejsce styku kultur arabskiej i afrykańskiej, baza dla karawan przemierzających Saharę, miasto międzynarodowych konferencji i imprez kulturalnych, sympozjów naukowych, jedno z ulubionych miejsc twórców filmowych (Sahara, Królestwo Niebieskie) i specjalistów od reklam. Słynne Czerwone Miasto, otoczone szczytami Atlasu Wysokiego, jest zadziwiającym tyglem, gdzie współczesność przenika się z historią i tradycją, historia miesza się z legendą, a zabawa i muzyka z głosem muezina nawołującego do modlitwy. Fascynująca historia Marrakeszu to wstęp do zwiedzania takich obiektów jak – pałac Bahia, grobowce Saadytów, ogrody Majorelle , medresę Ben Youssefa. Spacer wokół meczetu Koutoubia z XII w., stanowiącego wizytówkę miasta, przez medinę i nęcące kolorami alejki souku. Czas wolny i nocleg w hotelu.

6 DZIEN (środa)
Marrakesz – Essaouira – Agadir.
Następnie przejazd do Agadiru
Po drodze zwiedzamy Essaouira, jedynym miastem maroka uznawany przez UNESCO jako zabytek klasy zerowej w całości, najbardziej zachowanym miastem portugalskim maroka utrzymany w tendencji kolorystycznej biało-niebieskiej. W programie: brama Marakesz, plac zbożowy, plac przypraw, łaźnia Bapst (zdolni Otello), plac żydowski, fort La Scala, plac Casa Vera, port rybacki. Czas wolny. Dalsza jazda przez Atłas wysokiego i najsłynniejszy region arganowy maroka.

Kolacja i nocleg w Agadirze

7 DZIEŃ (czwartek)
Czas wolny

8 DZIEŃ (piątek)
Śniadanie, transfer na lotnisko

Miejscowość, atrakcje

Agadir jest dużym miastem w Maroku, położonym nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego, u stóp gór Atlas, na północ od punktu, w którym rzeka Sous wpada do oceanu.
Niektóre z najpiękniejszych plaż Maroka znajdują się na północ od Agadiru. Obszary znane również jako doskonałe surfing są zlokalizowane w pobliżu miejscowości Taghazout do Cap Ghir. Na tym wybrzeżu znajduje się wiele mniejszych i czystych plaż.

Essaouira tutejsza Medina (dawniej „Mogador”) jest wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO jako przykładem ufortyfikowanego miasta które zostało „przewiezione” przez europejskich kolonistów do północy Afryki.

Marakesz  jest prawdopodobnie najważniejszym spośród czterech byłych imperialnych miast Maroka (miast zbudowanych przez marokańskie imperium berberyjskie). Podobnie jak wiele marokańskich miast, Marrakesh obejmuje stare miasto obronne pełne ulicznych sprzedawców i ich stragany (medyna), otoczone nowoczesnymi dzielnicami, z których najważniejszy to Gueliz. Dzisiaj jest to jedno z najbardziej ruchliwych miast w Afryce i służy jako główne centrum gospodarcze i turystyczne.

Samolot

UWAGA!! WizzAir ma bezpośrednie  tanie loty do Maroka.

Proponowane połączenie Warszawa Chopin –  Agadir

Wylot: nd, 11 marca 2018 16:30  na miejscu 19:50

 

Powrót: nd, 18 marca 2018   20:35 lądowanie w warszawie  03:30

 

Pomagamy w zakupie biletu lotniczego. Inna opcja to dolot we własnym zakresie – turnus zaczyna się i kończy na lotnisku w Agadirze (tam czeka lokalny przewodnik)

 Świadczenia w cenie

 • 7 noclegów w hotelach lub riadach (tradycyjne marokańskie domy z wewnętrznym ogrodem bez dachu) pokoje dwuosobowe z łazienkami

 • wyżywienie (śniadania oraz kolacje)

 • przejazd komfortowym klimatyzowanym minibusem

 • opieka lokalnego przewodnika – Ibrahima, który opowie barwnie i pokaże mało znane miejsca

 • opieka polskojęzycznego pilota od wylotu do powrotu (leci z Państwem)

 • realizacja założonego programu zwiedzania

 • transfer z lotniska oraz odstawienie na koniec wyjazdu

 • podatki oraz opłaty klimatyczne

 • mały upominek od organizatora

 • ubezpieczenie KL, NNW, OC Signal Iduna

Uwagi

Dodatkowo płatne:

 • bilet samolotowy (pomagamy w zakupie, WizzAir – 1200zł w 2 strony – mamy rezerwację ceny grupowej z bagażem 10 kg) – normalna cena 2400 zł
 • bilety wstępu i lokalni przewodnicy około  50 EUR/ full opcja
 • dodatkowe obiady na  trasie, pamiątki,  wydatki własne
 • napiwki ok 4euro/dzień
 • wycieczka na wielbłądach na pustyni (ok 20 EUR)

 

Booking.com

Maroko – egzotyczne południe. Wycieczka objazdowa to wyprawa organizowana przez biuro podróży One Fun. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AFRYKA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i kolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Wycieczki, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.