ANDALUZJA experience travel

Formy aktywności
Wyżywienie
własne

Wycieczka chwilowo niedostępna.

O wyprawie

Jesli kochacie aktywny odpoczynek i adrenalinę, Andaluzja to kierunek dla Was.

Zaczniemy od przejścia słynnym szlakiem El Caminito del Rey, aby następnie spróbować swoich sił na Via Feerata Moclin. Przygoda życia czeka nas podczas kanioningu rzeką Rio Verde, gdzie będziemy skakać z wysokości, schodzić po pionowych ścianach w dół i przedzierać między skałami. Kolejny dzień dostarczy nie mniej emocji - tym razem w czeluściach jaskini.
Zapoznamy sie też z perełką regionu - Granadą z piękną Alhambrą.

Experience Travel to wyjazdy stawiające na szeroko rozumiane aktywności (od gotowania po paralotniarstwo).
Podróżujemy w bardzo małych grupach, nocujemy w hotelach i apartamentach, korzystamy z usług lokalnych specjalistów, znających teren jak własną kieszeń, a oprócz tego poznajemy najciekawsze miejsca regionu.
Podróżuj inaczej - doświadczaj więcej!

Wielkość grupy: max. 6 osób w aucie

Program

ANDALUZJA experience travel

1 dzień - PRZELOT DO MALAGI

Wylot z Warszawy do Andaluzji. Odbiór samochodu i przejazd do Malagi na nocleg.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - SZLAK EL CAMINITO DEL REY - GRANADA

Dzisiejszy bajkowy spacer El Caminito del Rey (szlak króla) po kanionie El Chorro to preludium do tego, co będzie Was czekać w następnych dniach pobytu w Andaluzji. Będziecie wędrować po specjalnych mostach przymocowanych do niemal pionowych skał. Przejdziecie się wiszącym mostem (wysokość ok 100 metrów) i staniecie na szklanych płytach aby spojrzycie w dół wąwozu. Następnie przejazd do Granady, położonej u stóp gór Sierra Nevada. Przez najbliższe kilka dni Granada stanie się waszym domem i bazą wypadową do pobliskich atrakcji, gdzie dacie upust swojej nadwyżce energii i przekształcicie ją w piękne doświadczenia przekraczając kolejne swoje granice.

3 dzień - VIA FERRATA

Jedziemy poza Granadę, gdzie rozpoczniemy swoją przygodę z via ferratami, czyli „żelaznymi drogami”. Pod okiem doświadczonego przewodnika przemierzymy szlak o charakterze wspinaczkowym. Takie szlaki wyposażone są w systemy asekuracyjne takie jak: stalowe liny, drabiny, czy wykute w skale stopnie. Przed Wami kilkugodzinne wspinanie z nutą pozytywnej adrenaliny. Sprawdzicie swoją odwagę przechodząc most tybetański lub krótką przeprawę linową. Wieczorem powrót do Granady na nocleg.

4 dzień - KANIONING W RIO VERDE

Skoki do wody (niektóre nawet z kilkunastu metrów - dla spragnionych wrażeń), zjazdy wodne wyżłobionymi ścieżkami, przedzieranie się między wąskimi przesmykami skalnymi. Tak właśnie zaczyna się nasza przygoda z kanioningiem w Rio Verde pod czujnym okiem doświadczonego opiekuna. Wieczorem powrót na nocleg do Granady.

5 dzień - PRZEJŚCIE PRZEZ JASKINIĘ

Dzisiaj zjedziemy (dosłownie) kilkanaście metrów pod ziemię. Wyposażeni w niezbędny ekwipunek będziemy przedzierać się między stalaktytami a stalagmitami. Przeciśniemy się przez sieć wąskich korytarzy eksplorując fascynujący podziemny świat andaluzyjskich jaskiń. Po południu powrót do Granady.

6 dzień - GRANADA: ZWIEDZANIE

Czas wolny na zwiedzanie Granady ze słynną Alhambrą.

Spragnieni dalszych wrażeń będą mogli wzbogacić swoje doświadczenie w swojej ulubionej dziedzinie. Kolejna trasa via ferrat, wyższe skoki do wodospadów czy zjazdy na linach stoją przed Wami otworem. Granada i okolice mają sporo do zaoferowania dla spragnionych wrażeń śmiałków.

7 dzień - GRANADA - MALAGA

Do południa czas wolny w mieście. Wieczorem przejazd do Malagi i nocleg.

8 dzień - POWRÓT

Transfer na lotnisko i lot powrotny do Polski.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Malaga - Warszawa
 • transport minibusem na całej trasie
 • 5 noclegów w apartamencie w Granadzie (pokoje 2-osobowe)
 • 2 noclegi w hotelu w Maladze (pokoje 2-osobowe)
 • aktywności:
  • Bilet wstępu do El Caminito del Rey
  • Via ferrata z lokalnym przewodnikiem, sprzętem i ubezpieczeniem
  • Kanioning  z lokalnym przewodnikiem, sprzętem i ubezpieczeniem
  • Eksploracja jaskini z lokalnym przewodnikiem, sprzętem i ubezpieczeniem
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 40 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż     1 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia
 • biletu wstępu do Alhambry: od ok. 20 EUR
 • dodatkowych aktywności 6 dnia (dodatkowy kanioning itp.)
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 10 PLN/os.

ZALICZKA: 1000 pln

Wielkość grupy: max. 6 osób w aucie

Wymagania

Nie jest wymagane doświadczenie w kanioningu i innych aktywnościach aby wziąć udział w wyprawie.
Jednak chcąc czerpać radość z aktywności takich jak via ferrata, kanioning czy eksploracja jaskiń konieczna jest bardzo dobra sprawność fizyczna. Jest to warunek, który musi zostać spełniony przez każdego uczestnika wyprawy.
Lęk przestrzeni, klaustrofobia czy brak umiejętności pływania są przeciwskazaniem do wzięcia udziału w większości zaplanowanych aktywności.

Transport

Po Andaluzji jeździmy osobowym minibusem.

Zakwaterowanie

W czasie wyjazdu zatrzymujemy się w Maladze w hotelu w pokojach 2-osobowych z łazienką oraz w Granadzie w apartamencie w pokojach 2-osobowych ze wspólnymi łazienkami.

Wyżywienie

Wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie taką kwotę, jaką potrzebuje.

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej ANDALUZJA experience travel pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Hiszpania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu własne. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Kanioning, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.