Powrót do siebie: joga na BALI

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
17 dni2 890EURO + 1 000
Balijski Nowy Rok
17 dni2 990EURO + 1 000
Wielkanoc na Bali
17 dni2 890EURO + 1 000

O wyprawie

POWRÓT DO SIEBIE joga na Bali

Bali w stylu slow travel to odpoczynek, relaks, zanurzenie w lokalnej kulturze oraz codzienna praktyka jogi z joginką Basią Libako lub Iwoną Rasińską. Podczas tej wycieczki na Bali zwolnisz, zapoznasz się z lokalną kulturą, znajdziesz czas na masaże, zajęcia jogi i spacery wśród pół ryżowych. Zobaczysz spektakl teatru balijskiego, spotkasz się z szamanem Balianem oraz mieszkańcami wyspy. Nie zapomnimy też o zwiedzeniu ważnych świątyń i podziwianiu majestatycznych wulkanów. Na koniec beztroski odpoczynek na wyspie Gili Air, gdzie zrelaksujemy się huśtając się w hamaku wśród palm.

Polubisz ten wyjazd za:

 • spokojne tempo podróży
 • nową umiejętność
 • wgryzienie się w lokalną kulturę
 • homestay na wsi
 • odpoczynek na Gili

Program

JOGA NA BALI

1-2 dzień - WYLOT I PRZYLOT DO DENPASAR

Wylot z Polski i przylot do Denpasar kolejnego dnia. Transfer z lotniska do Ubud. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek, masaż lub spacer.  

Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!

3 dzień - ŚWIATYNIA TANAH LOT - TARASY RYŻOWE - UBUD

Poranna joga - poznajemy siebie nawzajem, poznajemy siebie w jodze. SURYA NAMASKAR - witamy słońce w różnych wariantach. Zapoznanie z techniką, nauka lub przypomnienie, ugruntowanie pozycji. Synchronizacja ruchu z oddechem.

Przejazd do świątyni Tanah Lot - hinduistycznej świątyni malowniczo położonej na skale wysuniętej w morze. Relaksacyjny spacer nad brzegiem morza. Następnie przejazd na pola ryżowe Jatiluwih, gdzie wyciszymy się podczas spaceru na łonie przyrody. Posłuchamy opowieści przewodnika o różnych odmianach ryżu uprawianych na Bali. Zjemy lunch w restauracji z pięknym widokiem na tarasy. Przyjazd do Ubud - urokliwego miasteczka leżącego pośród gęstych lasów, pól ryżowych i stromych wąwozów.

4 dzień UBUD: ODPOCZYNEK 

Poranna joga. Skupimy się na pozycjach STOJĄCYCH i budowaniu sekwencji w oparciu o nie. Nauka i praktykowanie wybranej pranayamy.

Dzień spędzimy w Ubud odpoczywając, wyciszając się lub spacerując po okolicy i odkrywając lokalne kawiarenki. Dla chętnych czas na masaże w jednym ze spa w miasteczku. Po południu zapoznamy się z balijskim stylem jogi podczas zajęć w lokalnej szkole.

Wieczorem relaks przy zachodzie słońca.

5 dzień UBUD: MAŁPI GAJ, TANIEC KECAK

Poranna joga - dynamiczna, energetyzująca sekwencja. Połączenie ruchu z oddechem w płynnej sekwencji w nurcie VINYASA.

Jedziemy do Małpiego Gaju - Monkey Forest Ubud zamieszkanego przez makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy XIV wieku znajdujące się na terenie lasu. Małpi Gaj nie jest tylko atrakcją turystyczną - jego misją jest ochrona terenu i żyjących na nim zwierząt zgodnie z doktryną Tri Hita Karana.

Wieczorem wybierzemy się na spektakl tańca kecak. Taniec ten to kwintesencja balijskiej kultury przesiąkniętej duchowością, codziennym obcowaniem z duchami i bogami.

6 dzień BANGLI: POBYT NA BALIJSKIEJ WSI

 

Jedziemy na wieś - do Bangli. Po drodze zatrzymamy się w Kintamani na lunch i piękne widoki na wulkan i jezioro Batur. Po przyjeździe do Bangli zakwaterujemy się w homestay'u, czyli w domu mieszkańców wyspy (skromne pokoje bez łazienek). Tutaj będziemy mieli możliwość poznania życia mieszkańców wyspy. Nauczymy się gotować potrawy balijskiej kuchni i zjemy kolację.

Wieczorem poznamy się bliżej z naszymi gospodarzami i nauczymy podstaw medytacji.

7 dzień BANGLI: POBYT NA BALIJSKIEJ WSI

 

Od rana będziemy odkrywać wiejską okolicę Bangli - poznamy sąsiadów naszych gospodarzy i odwiedzimy lokalną szkołę. Następnie zrobimy sobie kilkugodzinny trekking do wodospadu, gdzie będziemy mogli zażyć orzeźwiającej kąpieli. Po spacerze gospodarze pokażą nam tajniki powstawania oleju kokosowego. Lunch i kolacja z gospodarzami.

Warsztat jogi. Zadbamy o silne i elastyczne BIODRA. Przyjrzymy się emocjom, które są w nas zablokowane. Relaks w oparciu o metodę TRE. Uwalnianie napięć poprzez wywoływanie drżenia mięśni. 

8 dzień SIDEMEN: ODPOCZYNEK

 

Jedziemy do Sidemen. To mała, cicha miejscowość we wschodniej części Bali otoczona polami ryżowymi i bujną roślinnością, doskonała na piesze i rowerowe wycieczki. Po zakwaterowaniu czas wolny na spacery i odkrywanie okolicy.

Wieczorna sesja jogi. Kontynuacja pracy z biodrami, po dzisiejszej wędrówce skupimy się na uwolnieniu napięć w tyłach NÓG. Techniki oddechowe, a na koniec długi relaks w blasku zachodzącego słońca.

9-10 dzień SIDEMEN: ODKRYWANIE OKOLICY, UZDROWICIEL

 

Te dni przeznaczymy na spacery po tarasach ryżowych lub wycieczki rowerowe po okolicy. Spotkamy się z lokalną społecznością. Dla chętnych masaże, poranna własna praktyka jogi lub spotkania z lokalnym uzdrowicielem.

Wieczorna relaksacja - trening AUTOGENNY Schulza i medytacja.

11 dzień - KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ PURA BESAKIH

Poranna joga – poznamy 5 RYTUAŁÓW TYBETAŃSKICH – źródła wiecznej młodości.

Bali słynie z wyjątkowych świątyń i tego dnia zobaczymy jedną z nich - górski kompleks świątyń Pura Besakih. Ponad 200 budowli wzniesiono na zboczu wulkanu Agung i połączono schodami i tarasami. Obiekt ten pochodzi z VIII wieku i jest uważany za najświętszą ze wszystkich balijskich świątyń. Zwiedzimy świątynie z lokalnym przewodnikiem.

12 dzień - WYSPA GILI AIR

Przejazd do portu w zatoce Padang i dalej rejs łodzią na wyspę Gili. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Odpoczynek na pięknych plażach, możliwość snorkelingu i nurkowania.

Wieczorna joga – poznamy technikę wykonania ajurwedyjskiego MASAŻU GŁOWY z wmasowaniem olejków. Na koniec dnia GŁĘBOKA relaksacja.

13-14 dzień WYSPA GILI AIR: PLAŻA

 

Relaksujemy sią na pięknych plażach, bujamy w hamakach i pływamy w Morzu Balijskim. Chętni mogą skorzystać ze sportów wodnych.

Będziemy też mieć chwilę czasu na zgłębienie praktyki jogi. Wieczorem czeka nas sesja YIN YOGI. Poznamy najspokojniejszy trening świata. Zasady i podstawowe techniki, pracę z powięzią. Relaks sam w sobie. 

Przeprowadzimy też zajęcia warsztatowe. Poznamy zasady układania praktyki WŁASNEJ i spróbujemy taką praktykę przeprowadzić. Czas na odrobinę teorii. Omówimy YAMY I NIYAMY jako podstawę praktyki jogi. Podyskutujemy.

15 dzień SANUR

 

Przejście do portu i rejs powrotny łodzią do Sanur w zatoce Padang. Przejazd do hotelu. Czas wolny na ostatnie zakupy, próbowanie lokalnych owoców i potraw.

Relaksacja przed podróżą. Pożegnanie z Bali.

16 dzień - POWRÓT

Transfer na lotnisko, wylot i przylot do Polski.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa
 • transfery z/na lotnisko na Bali
 • 9 noclegów w hotelach wg programu w pokojach 2os.
 • 2 noclegi w homestay'u u lokalnej rodziny (skromne pokoje bez łazienek; łazienki wspólne)
 • 3 noclegi w domkach na plaży lub hoteliku przy plaży na Gili Air
 • śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas homestay'u
 • prywatny transport klimatyzowanym busem wg programu
 • bilety na łódź na i z wyspy Gili
 • wycieczkę do kompleksu świątyń Pura Besakih z przewodnikiem i lunchem
 • wycieczkę do świątyni Tanah Lot i tarasów ryżowych Jatiluwih z lunchem
 • zajęcia jogi wg programu
 • dodatkowa lekcja jogi w lokalnej balijskiej szkole
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR (w tym następstwa chorób przewlekłych), OC 50 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż 2 000 PLN
 • zestaw podróżnika Kiribati Club

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do Małpiego Gaju i na taniec kecak, opłat wylotowych, transportu lokalnego (ryksze taxi, itp.): ok. 90 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy: 26 PLN/os.
 •  
   
  atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 

1 000 PLN

Wielkość grupy: 6-12 osób

Zakwaterowanie

Hotele, pokoje 2-os z łazienkami. Na wyspie Gili Air domki na plaży lub hotel przy plaży.

HOMESTAY: 2 noce spędzimy w domach u lokalnych mieszkańców, którzy są przygotowani do przyjęcia turystów. Skromne pokoje bez łazienek (łazienki wspólne), posiłki przygotowywane przez gospodarzy. Pobyt w domu pozwala zbliżyć się do mieszkańców, poczuć atmosferę życia na wyspie oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o ich zwyczajach.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach w cenie. Dodatkowo posiłki podczas pobytu homestay w Bangli oraz lunch podczas wycieczki do świątyni Pura Besakih. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Przeznaczycie na nie kwotę zgodne z Waszymi potrzebami.

Transport

Dwa rejsy motorówkami, pozostałe transfery wynajętym klimatyzowanym busem.

O ZAJĘCIACH JOGI OD PROWADZĄCEJ, BASI LIBAKO

To będą zajęcia dla KAŻDEGO. Poprowadzę je tak, aby każdy mógł otrzymać dla siebie jak najwięcej. Zarówno praktykujący, jak i rozpoczynający swoją przygodę z JOGĄ.
Podczas całego wyjazdu usystematyzujemy swoją wiedzę oraz wyobrażenie o tym, co robimy na macie. Połączymy różne tradycje i ścieżki świata jogi, pracy z ciałem i rozwoju duchowego. Całość podporządkujemy prawom natury, w pełni czując się jej częścią. Nie forsując ciała, dając spokój umysłowi – uwrażliwimy się na potrzeby każdej chwili życia. Uruchomimy proces samooczyszczania tak, aby po powrocie odczuć energetyczną ODNOWĘ. 

A bardziej konkretnie:
Będzie dużo PRAKTYKI – będziemy praktykować RÓŻNE jogowe style.
Będzie też odrobina TEORII – omówimy 8 stopniową ścieżkę jogi.
Codziennie będziemy uczyć się różnych technik ODDECHOWYCH.
Zastosujemy elementy AUTOMASAŻU – w tym joga twarzy.
Nie zabraknie czasu na naukę praktyki WŁASNEJ.
Wieczorami czeka Was RELAKSACJA oraz MEDYTACJA. ROZMOWY. Dużo rozmów. Lub CISZA. Dużo ciszy.
TY decydujesz.

O ZAJĘCIACH JOGI OD PROWADZĄCEJ, IWONY RASIŃSKIEJ

Joga to też podróż, tyle że bez skupienia na celu a raczej na jak najpełniejszym doświadczaniu każdego dnia. Dlatego, podczas wyjazdu będziemy praktykowali „obecność” na różne sposoby.

Przed wschodem słońca, tylko tych którzy lubią witać słońce o świcie, zaproszę na intensywną praktykę Ashtanga Jogi.

Później, poranek rozpoczniemy nauką uważności, spróbujemy dobrze nastawić się na cały dzień i zebrać wokół siebie dobrą i piękną energię. Każdego dnia będziemy budzić w sobie wrażliwość na piękno otaczającego nas świata. Będziemy praktykować uważność, skupiać się na jedynej, dostępnej nam w życiu chwili: na „TERAZ”. Prowadzić nas do tego będzie praca z oddechem, relaksacja i medytacja. Przez cały pobyt pozostaniemy czujni, żeby oddychać otaczającym nas światem i zatrzymać wszystkie te doświadczenia w sobie.

Wieczory to będzie szczególny czas wyciszenia i spokoju. Wykorzystując techniki głębokiego relaksu, nauczymy się uspokajać ciało i umysł. Podążając ścieżką medytacji, zbudujemy sobie w sercu trwały Raj, w którym zawsze będziemy mogli się schronić.

Bazując na swoim doświadczeniu, to wszystko mogę Wam zaproponować. Ale, to Wy zdecydujecie, z czego będziecie chcieli skorzystać, bo ta podróż będzie w stylu slowwww…

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Powrót do siebie: joga na BALI pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Indonezja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Fitness & Joga, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.