JOGA NA BALI experience travel

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania
TerminCena
16 dni6 290 + 1 290USD
pilotuje Basia Libako
17 dni6 290 + 1 290USD
pilotuje Basia Libako
16 dni6 290 + 1 290USD
pilotuje Iwona Rasińska

O wyprawie

POWRÓT DO SIEBIE joga na Bali

Bali w stylu slow travel to odpoczynek, relaks, zanurzenie w lokalnej kulturze oraz codzienna praktyka jogi z joginką Basią Libako>> lub Iwoną Rasińską>> Podczas tej wycieczki na Bali zwolnisz, zapoznasz się z lokalną kulturą, znajdziesz czas na masaże, zajęcia jogi i spacery wśród pół ryżowych. Zobaczysz spektakl teatru balijskiego, spotkasz się z szamanem Balianem oraz mieszkańcami wyspy. Nie zapomnimy też o zwiedzeniu ważnych świątyń i podziwianiu majestatycznych wulkanów. Na koniec beztroski odpoczynek na wyspie Gili Air, gdzie zrelaksujemy się huśtając się w hamaku wśród palm.

Polubisz ten wyjazd za:

 • spokojne tempo podróży
 • nową umiejętność
 • wgryzienie się w lokalną kulturę
 • homestay na wsi
 • odpoczynek na Gili

Program

JOGA NA BALI

1 dzień - WYLOT

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot.

(Jeśli chcesz wylecieć z innego portu lotniczego w Europie, skontaktuj się z nami!)

2 dzień - PRZYLOT DO DENPASAR

Przylot do Denpasar. Transfer z lotniska do Semynyak. Zakwaterowanie w hotelu położonym w nadmorskim kurorcie. Czas wolny na odpoczynek, masaż lub spacer.

Wieczorna joga. Rozpoczniemy łagodną praktyką, zrelaksujemy się po podróży. Ustalimy podstawowe zasady oraz poznamy techniki oddechowe, których będziemy używać podczas naszych spotkań.

3 dzień - ŚWIATYNIA TANAH LOT - TARASY RYŻOWE - UBUD

Poranna joga – poznajemy siebie nawzajem, poznajemy siebie w jodze. SURYA NAMASKAR - witamy słońce w różnych wariantach. Zapoznanie z techniką, nauka lub przypomnienie, ugruntowanie pozycji. Synchronizacja ruchu z oddechem.

Przejazd do świątyni Tanah Lot, hinduistycznej świątyni malowniczo położonej na skale wysuniętej w morze. Relaksacyjny spacer nad brzegiem morza. Następnie przejazd na pola ryżowe Jatiluwih, gdzie wyciszymy się podczas spaceru na łonie przyrody. Posłuchamy opowieści przewodnika o różnych odmianach ryżu uprawianych na Bali. Zjemy lunch w restauracji z pięknym widokiem na tarasy. Przyjazd do Ubud, urokliwego miasteczka leżącego pośród gęstych lasów, pól ryżowych i stromych wąwozów.

4 dzień - UBUD: odpoczynek

Poranna joga. Skupimy się na pozycjach STOJĄCYCH i budowaniu sekwencji w oparciu o nie. Nauka i praktykowanie wybranej pranayamy.

Dzień spędzimy w Ubud odpoczywając, wyciszającz się lub spacerując po okolicy i odkrywając lokalne kawiarenki. Dla chętnych czas na masaże w jednym ze spa w miasteczku.

Po południu zapoznamy się z balijskim stylem jogi podczas zajęć w lokalnej szkole.

Wieczorem długa RELAKSACJA przy zachodzie słońca.

5 dzień - UBUD: Małpi gaj, taniec kecak

Poranna joga –dynamiczna energetyzująca sekwencja. Połączenie ruchu z oddechem w płynnej sekwencji w nurcie VINYASA.

Jedziemy do Małpiego Gaju (Monkey Forest Ubud)! To ważne dla Balijczyków sanktuarium zamieszkują makaki. Jest to miejsce szczególne w kulturze mieszkańców Bali ze względu na świątynie z połowy XIV wieku znajdujące się na terenie lasu. Małpi Gaj nie jest tylko atrakcją turystyczną - jego misją jest ochrona terenu i żyjących na nim zwierząt zgodnie z doktryną Tri Hita Karana. Wybierzemy się też na spektakl tańca kecak. Taniec ten to kwintesencja balijskiej kultury przesiąkniętej duchowością, codziennym obcowaniem z duchami i bogami. Wieczorem dla chętnych zajęcia jogi.

6 dzień - BANGLI: pobyt na balijskiej wsi

Jedziemy na wieś - do Bangli. Po drodze zatrzymamy się w Kintamani na lunch i piękne widoki na wulkan i jezioro Batur. Po przyjeździe do Bangli zakwaterujemy się w homestay'u (zakwaterowanie w domu mieszkańców wyspy, skromne pokoje bez łazienek). Tutaj będziemy mieli możliwość poznania życia mieszkańców wyspy. Nauczymy się gotować potrawy balijskiej kuchni, następnie zjemy kolację. Wieczorem poznamy się bliżej z naszymi gospodarzami i nauczymy podstaw medytacji.

7 dzień - BANGLI: pobyt na balijskiej wsi

Od rana będziemy odkrywać wiejską okolicę Bangli - poznamy sąsiadów naszych gospodarzy, odwiedzimy lokalną szkołę. Następnie zrobimy sobie kilkugodzinny trekking do wodospadu, gdzie możemy zażyć orzeźwiającej kąpieli. Po spacerze nasi gospodarze pokażą nam tajniki powstawania oleju kokosowego. Lunch i kolacja z gospodarzami.

Warsztat jogi. Zadbamy o silne i elastyczne BIODRA. Przyjrzymy się emocjom, które są w nas zablokowane. Relaks w oparciu o metodę TRE. Uwalnianie napięć poprzez wywoływanie drżenia mięśni.

8 dzień - SIDEMEN: odpoczynek

Jedziemy do Sidemen. To mała, zaciszna miejscowość we wschodniej części Bali, otoczona polami ryżowymi i bujną roślinnością, doskonała na piesze i rowerowe wycieczki. Po zakwaterowaniu czas wolny na spacery i odkrywanie okolicy.

Wieczorna sesja jogi. Kontynuacja pracy z biodrami, po dzisiejszej wędrówce skupimy się na uwolnieniu napięć w tyłach NÓG. Techniki oddechowe, a na koniec długi relaks w blasku zachodzącego słońca.

9-10 dzień - SIDEMEN: odkrywanie okolicy, uzdrowiciel

Te dni przeznaczymy na spacery po tarasach ryżowych lub wycieczki rowerowe po okolicy. Spotkamy się z lokalną społecznością. Dla chętnych masaże, poranna własna praktyka jogi lub spotkania z lokalnym uzdrowicielem na Bali - balianem, którego umiejętności lecznicze znane są na całym świecie. Tradycyjne metody leczenia uzdrowiciele przekazują z pokolenia na pokolenie.

Wieczorna relaksacja - trening AUTOGENNY Schulza i medytacja.

11 dzień - KOMPLEKS ŚWIĄTYŃ PURA BESAKIH

Poranna joga – poznamy 5 RYTUAŁÓW TYBETAŃSKICH – źródła wiecznej młodości. Technika pozycji odwróconych. Stanie na głowie (dla chętnych oczywiście:) ).

Bali słynie z wyjątkowych świątyń i tego dnia zobaczymy jedną z nich - górski kompleks świątyń Pura Besakih. Ponad 200 budowli wzniesiono na zboczu wulkanu Agung i połączono schodami i tarasami. Obiekt ten pochodzi z VIII wieku i jest uważany za najświętszą ze wszystkich balijskich świątyń. Zwiedzimy świątynie z lokalnym przewodnikiem.

12 dzień - WYSPA GILI AIR

Przejazd do portu w zatoce Padang i dalej rejs łodzią na wyspę Gili. Zakwaterowanie w hotelu i czas wolny. Odpoczynek na pięknych plażach, możliwość snorkelingu i nurkowania.

Wieczorna joga – poznamy technikę wykonania ajurwedyjskiego MASAŻU GŁOWY z wmasowaniem oleju sezamowego. Na koniec dnia GŁĘBOKA relaksacja.

13-14 dzień - WYSPA GILI AIR: plaża

Relaksujemy sią na pięknych plażach, bujamy w hamakach i pływamy w morzu Balijskim.

Chętni mogą skorzystać ze sportów wodnych.

Będziemy też mieć chwilę czasu na zgłębienie praktyki jogi. Wieczorem czeka nas sesja YIN YOGI. Poznamy najspokojniejszy trening świata. Zasady i podstawowe techniki, pracę z powięzią. Relaks sam w sobie.

Przeprowadzimy też zajęcia warsztatowe. Poznamy zasady układania praktyki WŁASNEJ i spróbujemy taką praktykę przeprowadzić. Czas na odrobinę teorii. Omówimy YAMY I NIYAMY jako podstawę praktyki jogi. Podyskutujemy.

15 dzień - SANUR

Przejście do portu i rejs powrotny łodzią do Sanur w zatoce Padang. Przejazd do hotelu. Czas wolny na ostatnie zakupy, próbowanie lokalnych owoców i potraw.

Łagodna sesja jogi przy zachodzie słońca. POWITANIE KSIĘŻYCA– łagodna vinyasa. Długa relaksacja przed podróżą. Pożegnanie z jogą.

16 dzień - POWRÓT

Transfer na lotnisko i wylot. Przylot do Polski. Pożegnanie z pilotem na lotnisku w Warszawie i zakończenie wyprawy.

Warunki

CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze na trasie Warszawa - Denpasar - Warszawa
 • transfery z/na lotnisko na Bali
 • 9 noclegów w hotelach wg programu w pokojach 2os.
 • 2 noclegi w homestay'u u lokalnej rodziny (skromne pokoje bez łazienek; łazienki wspólne)
 • 3 noclegi w domkach na plaży lub hoteliku przy plaży na Gili Air
 • śniadania w hotelach, pełne wyżywienie podczas homestay'u
 • prywatny transport klimatyzowanym busem wg programu
 • bilety na łódź na i z wyspy Gili
 • wycieczkę do kompleksu świątyń Pura Besakih z przewodnikiem i lunchem
 • wycieczkę do świątyni Tanah Lot i tarasów ryżowych Jatiluwih z lunchem
 • zajęcia jogi wg programu
 • dodatkowa lekcja jogi w lokalnej balijskiej szkole
 • opiekę pilota
 • ubezpieczenie podróżne Signal Iduna KL 100 000 EUR, NNW 15 000 PLN, bagaż   1 000 PLN
 • zestaw podróżnika:
  • koszulka klubowa
  • worek sportowy
  • etui na bilet
  • karta ubezpieczeniowa

CENA NIE OBEJMUJE:

 • biletów wstępu do Małpiego Gaju i na taniec kecak, opłat wylotowych, transportu lokalnego (ryksze taxi, itp.): ok. 90 USD
 • pozostałego wyżywienia: ok. 15-20 USD dziennie na osobę
 • obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny: 13 PLN/os.
 • atrakcji dla chętnych

ZALICZKA: 

Do odwołania nie pobieramy zaliczek przy zapisie na wyjazdy zagraniczne. Zaliczkę wpłacicie dopiero wtedy, gdy potwierdzimy, że wyjazd może się odbyć.

Wielkość grupy: 6-12 osób

Zakwaterowanie

Hotele, pokoje 2-os z łazienkami. Na wyspie Gili Air domki na plaży lub hotel przy plaży.

HOMESTAY: 2 noce spędzimy w domach u lokalnych mieszkańców, którzy są przygotowani do przyjęcia turystów. Skromne pokoje bez łazienek (łazienki wspólne), posiłki przygotowywane przez gospodarzy. Pobyt w domu pozwala zbliżyć się do mieszkańców, poczuć atmosferę życia na wyspie oraz dowiedzieć się wielu ciekawostek o ich zwyczajach.

Wyżywienie

Śniadania w hotelach w cenie. Dodatkowo posiłki podczas pobytu homestay w Bangli oraz lunch podczas wycieczki do świątyni Pura Besakih. Pozostałe wyżywienie nie jest wliczone w cenę. Przeznaczycie na nie kwotę zgodne z Waszymi potrzebami.

Transport

Dwa rejsy motorówkami, pozostałe transfery wynajętym klimatyzowanym busem.

O ZAJĘCIACH JOGI OD PROWADZĄCEJ, BASI LIBAKO

To będą zajęcia dla KAŻDEGO. Poprowadzę je tak, aby każdy mógł otrzymać dla siebie jak najwięcej. Zarówno praktykujący, jak i rozpoczynający swoją przygodę z JOGĄ.
Podczas całego wyjazdu usystematyzujemy swoją wiedzę oraz wyobrażenie o tym, co robimy na macie. Połączymy różne tradycje i ścieżki świata jogi, pracy z ciałem i rozwoju duchowego. Całość podporządkujemy prawom natury, w pełni czując się jej częścią. Nie forsując ciała, dając spokój umysłowi – uwrażliwimy się na potrzeby każdej chwili życia. Uruchomimy proces samooczyszczania tak, aby po powrocie odczuć energetyczną ODNOWĘ. 

A bardziej konkretnie:
Będzie dużo PRAKTYKI – będziemy praktykować RÓŻNE jogowe style.
Będzie też odrobina TEORII – omówimy 8 stopniową ścieżkę jogi.
Codziennie będziemy uczyć się różnych technik ODDECHOWYCH.
Zastosujemy elementy AUTOMASAŻU – w tym joga twarzy.
Nie zabraknie czasu na naukę praktyki WŁASNEJ.
Wieczorami czeka Was RELAKSACJA oraz MEDYTACJA. ROZMOWY. Dużo rozmów. Lub CISZA. Dużo ciszy.
TY decydujesz.

O ZAJĘCIACH JOGI OD PROWADZĄCEJ, IWONY RASIŃSKIEJ

Joga to też podróż, tyle że bez skupienia na celu a raczej na jak najpełniejszym doświadczaniu każdego dnia. Dlatego, podczas wyjazdu będziemy praktykowali „obecność” na różne sposoby.

Przed wschodem słońca, tylko tych którzy lubią witać słońce o świcie, zaproszę na intensywną praktykę Ashtanga Jogi.

Później, poranek rozpoczniemy nauką uważności, spróbujemy dobrze nastawić się na cały dzień i zebrać wokół siebie dobrą i piękną energię. Każdego dnia będziemy budzić w sobie wrażliwość na piękno otaczającego nas świata. Będziemy praktykować uważność, skupiać się na jedynej, dostępnej nam w życiu chwili: na „TERAZ”. Prowadzić nas do tego będzie praca z oddechem, relaksacja i medytacja. Przez cały pobyt pozostaniemy czujni, żeby oddychać otaczającym nas światem i zatrzymać wszystkie te doświadczenia w sobie.

Wieczory to będzie szczególny czas wyciszenia i spokoju. Wykorzystując techniki głębokiego relaksu, nauczymy się uspokajać ciało i umysł. Podążając ścieżką medytacji, zbudujemy sobie w sercu trwały Raj, w którym zawsze będziemy mogli się schronić.

Bazując na swoim doświadczeniu, to wszystko mogę Wam zaproponować. Ale, to Wy zdecydujecie, z czego będziecie chcieli skorzystać, bo ta podróż będzie w stylu slowwww…

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej JOGA NA BALI experience travel pochodzą od biura Kiribati Club, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Indonezja. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Fitness & Joga, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.