Jordania - różowe miasto i bajkowa pustynia

Formy aktywności
Wyżywienie
śniadania i kolacje

O wyprawie

Jordania - różowe miasto i bajkowa pustynia

 • Petra - miasto wykute w skale
 • Wadi Rum - najpiękniejsza pustynia świata
 • Zamek Shobak
 • Morze Martwe - najniżej położony punkt Ziemi
 • Biblijna Góra Nebo

Piękne krajobrazy i stabilność polityczna sprawiają, że Jordanię określa się mianem Szwajcarii Bliskiego Wschodu. Dla fotografów jest to kraj marzeń. To tu znajduje się słynna Petra – jeden z największych cudów, jakie wyszły spod ręki człowieka, porównywalny z Machu Picchu, czy Wielkim Murem Chińskim. Będziemy także fotografować nieziemsko piękną pustynię Wadi Rum, biblijną górę Nebo, Morze Martwe, skaliste kaniony oraz wiele innych wspaniałości tego niezwykłego kraju.

Pejzaże z Indiany Jonesa

W głębokiej, skalistej dolinie ukryte są ruiny miasta, którego główne budowle zostały wyciosane w różowawej skale. Ukryte to dobre słowo – Petra staje się widoczna dopiero kiedy się do niej wejdzie. Aby tam trafić, musimy przemierzyć długi, kręty i bardzo fotogeniczny wąwóz, na końcu którego wyrasta słynna fasada Skarbca, uwieczniona w filmie Spielberga "Indiana Jones i ostatnia krucjata".

Skały na wydmach

O Wadi Rum mówi się: „najpiękniejsza pustynia świata”. Potężne skały stoją tu bezpośrednio na piasku o przeróżnych barwach, od jasnej żółci po krwistą czerwień. Panorama Wadi Rum o wschodzie i zachodzie słońca pozostaje w pamięci na całe życie – dlatego właśnie wtedy rozstawimy nasze statywy w najlepszych miejscach widokowych.

Program

Dzień 1 Przelot z Warszawy do Ammanu

Przelot z Warszawy do Ammanu. Nocleg w Ammanie.

Dzień 2 Zamek Shobak, Wadi Musa i Mała Petra

Przejazd do zamku Shobak gdzie odbędzie się sesja plenerowa. Następnie udamy się do Wadi Musa, a promienie zachodzącego słońca będziemy łapać przy Małej Petrze. 

Dzień 3 Petra - spełnienie fotograficznych marzeń

Cały dzień spędzimy na fotografowaniu Petry. Zobaczymy Skarbiec, główną część dawnego miasta Nabatejczyków, dotrzemy do ukrytego w górach Monasteru i wspaniałych punktów widokowych w jego sąsiedztwie. W Petrze zostaniemy do zachodu słońca.

Dzień 4 Celebrowanie Petry

Petra jest tak wspaniała i rozległa, że jeden dzień nie wystarczy na jej dokładne zobaczenie. Dziś dalszy ciąg eksploracji i fotografowanie kolejnych miejsc (np. wąwóz Siq, teatr, wykute w czerwonej skale Grobowce Królewskie). Wieczorem (po kolacji) weźmiemy udział w niezwykłym spektaklu „Petra nocą” (przejście wąwozem Siq w blasku świec i przedstawienie przy podświetlonym na czerwono Skarbcu).

Dzień 5 Wadi Rum - przywitanie z pustynią

Z Petry jest już niedaleko do Wadi Rum – najpiękniejszej pustynnej doliny na świecie. Wynajętymi samochodami terenowymi będziemy przemierzać pustkowia z niezwykłymi, księżycowymi krajobrazami. Sesję o zachodzie słońca urządzimy przy Łuku Kharaz. 

Dzień 6 Wadi Rum

Całodzienny objazd i fotografowanie Wadi Rum, w tym sesje o świcie oraz złotej i niebieskiej godzinie. Nasze matryce zapełnią się zdjęciami najbardziej znanych miejsc widokowych jak mosty skalne i góry o fantastycznych kształtach.

Dzień 7 Morze Martwe - największa depresja

Po porannym plenerze o wschodzie słońca udamy się  do największej depresji świata - nad brzeg Morza Martwego. Podróż wzdłuż brzegu akwenu będzie świetną okazją do fotografowania w najlepszych miejscach widokowych. Po drodze zatrzymamy się w wiosce Dana i zwiedzimy okolicę. Dzień zakończymy po sesji plenerowej o zachodzie słońca w miejscu gdzie znajdują się wykwity solne na wybrzeżu.

Dzień 8 Powrót do cywilizacji

Relaks w hotelu. Przejazd na lotnisko z postojem na Górze Nebo, skąd przy dobrej widoczności można dostrzec Jerozolimę.  

Lotnisko i powrót.

Warunki

Cena obejmuje:

 • Zakwaterowanie: 7 noclegów: 5 w hotelu ***/****, 2 w lodge'u, pokoje 2-osobowe
 • Transport: przejazdy wygodnym busem na miejscu 
 • Wyżywienie: śniadania i kolacje
 • Opiekę polskiego pilota
 • Opiekę miejscowego pilota
 • Profesjonalne doradztwo fotograficzne podczas sesji plenerowych - szczegóły poniżej
 • Ubezpieczenie: KL do 50 000 EUR | NNW do 15 000 PLN | BP do 2000 PLN
 • Składki: TFG - 13 PLN, TFP - 13 PLN
 • Podatek VAT

Cena nie obejmuje:

 • Kosztu przelotu (od ok. 800 PLN**)
 • Wstępów (ok. 125 USD)
 • Wydatków natury osobistej
 • Napiwków (ok. 30-40 USD)
 • Dopłata do pokoju 1-os - 950 PLN

Liczba uczestników: 8 - 16 osób

Zaliczka przy zgłoszeniu: 2000 PLN

*Bilety lotniczy można wykupić po potwierdzeniu wyjazdu samodzielnie lub za naszym pośrednictwem.


Czym jest fotowyprawa?

Fotoekspedycja to wyjazd dla zaawansowanych fotografów. Postanowiliśmy wyjść naprzeciw potrzeb rosnącej grupy osób, które oczekują podróży perfekcyjnie przygotowanej pod kątem fotografowania, a nie jest im potrzebna obsługa fotograficzna w postaci szkoleń i warsztatów. Wyjazd odbywa się z jednym przewodnikiem, który doskonale zna odwiedzany teren i wie, które miejsca najlepiej prezentują się w świetle porannym, a które w wieczornym. Na plenerach mamy zawsze dużo czasu – tym się różnimy od standardowych wycieczek, na których osoby fotografujące nie mogą w spokoju zrobić zdjęć, bo „grupa już idzie”. My nigdzie się nie spieszymy. Dzięki temu każdy może przywieźć do domu niepowtarzalne ujęcia najpiękniejszych miejsc na Ziemi.

Jak wygląda program fotoekspedycji?

Program wyjazdu podporządkowany jest fotografowaniu. Paradoks naszych programów polega na tym, że podróżujemy wolniej niż grupa turystyczna, ale nasze dni są bardziej intensywne i wypełnione działaniem. Najważniejsze dla nas jest znalezienie się w najpiękniejszych miejscach wtedy, kiedy oświetla je najpiękniejsze światło. Najczęściej takie światło występuje o wschodzie i zachodzie słońca, dlatego trzeba być przygotowanym na wczesne wstawanie i późne kładzenie się spać. Program opracowany jest co do godziny – precyzja jest tu ważniejsza niż przy zwykłym wyjeździe turystycznym, bo słońce na nas nie poczeka i nie wzejdzie godzinę później :)

Jak wygląda standard fotoekspedycji?

Nie jesteśmy masochistami. Przeciętny dzień podczas fotoekspedycji jest znacznie dłuższy niż na zwykłym wyjeździe. Zaczyna się przed wschodem słońca, a kończy po zachodzie, co oznacza, że jesteśmy na nogach bardzo długo. Dlatego śpimy w wygodnych hotelach i podróżujemy wynajętymi specjalnie dla nas nowoczesnymi busami. Coś nam się od życia należy ;)

Małe grupy

Fotoekspedycje odbywają się w grupach od 8 do 16 osób. Takie grupy są bardziej mobilne, a podczas plenerów nie wchodzimy sobie w kadr. W małej grupie osób łatwiej też o stworzenie twórczej atmosfery i wzajemną wymianę fotograficznych doświadczeń.

Kto z nami jedzie?

Fotoekspedycje prowadzi Sławomir Adamczak, autor koncepcji fotowypraw organizowanych przez nasze biuro oraz twórca programów wielu z nich. Sławek przed wyjazdem dokonuje rekonesansu w terenie, dzięki czemu może bezbłędnie prowadzić grupę w miejsca najbardziej wartościowe pod względem fotograficznym. Jest bardzo doświadczonym fotografem i jego zdjęcia zdobią wiele publikacji o tematyce podróżniczej, a także katalogi z ofertą naszego biura. Sławek jest też autorem kilkudziesięciu przewodników turystycznych dla wydawnictwa Pascal oraz innych wydawnictw polskich i zagranicznych, a także współautorem popularnej encyklopedii geograficznej, która ukazała się na rynku amerykańskim. Bieżące informacje o swoich podróżach i nowych wyprawach fotograficznych umieszcza na swoim blogu: www.okfoto.pl

Kto może wziąć udział?

Każdy kto czuje, ze taka formuła podróżowania jest dla niego. Z doświadczenia wiemy, że pasjonaci fotografowania potrafią stworzyć wspaniałą atmosferę na wyjeździe, wzajemnie „zarażając się” entuzjazmem podczas kolejnych plenerów i pogawędek o ustrzelonych kadrach. Taka twórcza atmosfera pozwala każdemu poszerzyć swoje fotograficzne horyzonty i spojrzeć na konkretne tematy w zupełnie inny sposób. Zaskakujące, jak różne zdjęcia potrafią zrobić różne osoby w tym samym miejscu! Nie trzeba być bardzo zaawansowanym fotografem. Wystarczy sprawny aparat (najlepiej lustrzanka albo bezlusterkowiec), statyw i pasja fotografowania. Znakomita większość Uczestników naszych wyjazdów zapisuje się na kolejne. Podziwianie wspaniałych miejsc i fotografowanie ich w najlepszym świetle oraz panująca w grupie atmosfera potrafią uzależnić ;)

UBEZPIECZENIE W TRAKCIE WYJAZDU

W trakcie wyjazdu uczestnicy ubezpieczeni są w ramach pakietu "Bezpieczne Podróże" w wariancie Travel (zakres standard) w T.U. Signal Iduna na poniższe sumy:

 • KL - Koszty Leczenia - do 50 000 EUR
 • NNW - Następstwa Nieszczęśliwych Wypadków - do 15 000 PLN
 • BP - Bagaż Podróżny - do 2 000 PLN

MSZ - INFORMACJE I OSTRZEŻENIA DLA PODRÓŻUJĄCYCH

Przed dokonaniem zgłoszenia na wyjazd zachęcamy do zapoznania się z wiadomościami na stronie Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Znajdą tam Państwo informacje dotyczące aktualnych ostrzeżeń dla podróżujących w danym kraju, jak również informacje dotyczące:

 • wymaganych dokumentów podróży
 • bezpieczeństwa
 • zdrowia i zalecanych szczepień
 • przepisów celnych

Ciekawe artykuły

Treść oferty oraz galeria zdjęć imprezy turystycznej Jordania - różowe miasto i bajkowa pustynia pochodzą od biura Horyzonty, które jest organizatorem wyjazdu. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Jordania. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu śniadania i kolacje. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.