DZIEŃ 1-2
Wylot z Warszawy, przelot do Barnaulu, stolicy Kraju Ałtajskiego. Przejazd do Górnoałtajska, stolicy Republiki Ałtaj. Kolacja i wypoczynek.
DZIEŃ 3
Zwiedzanie nowoczesnego muzeum Ałtaju, w którym mieści się legendarna mumia księżniczki Ukok oraz inne artefakty. Zapoznanie się z historią Ałtaju, ich mieszkańców oraz szamanów. Wyjazd na Trakt Czujski, górską drogę łączącą Ałtaj i Mongolię, zbudowaną przez więźniów z gułagu. Przejazd przez Przełęcz Siemińską.
DZIEŃ 4
Tego dnia wypoczniemy daleko od cywilizacji w wiosce Czuj-Oozy, oglądając przepiękne górskie pejzaże. Czeka nas tradycyjne ałtajskie jedzenie oraz półdniowy spacer do miejsca, gdzie rzeki Argut i Czuja wpływają do Katuni.
DZIEŃ 5
Przejazd dalej na wschód Traktem Czujskim. Zwiedzanie Kałbak-Tasz i podziwianie rycin oraz naskalnych malowideł. Dalsza podróż przez Czujski i Kurajski Step, wejście na "ostatnią górkę Ałtaju” z ciekawą nazwą Koniec geografii. I to już koniec górskich krajobrazów, dalej zaczyna się step, który kończy się dopiero w Mongolii. Obiad w knajpce "U Romana" w najbardziej wysuniętym na wschód miejscu naszej wycieczki - Kosz Agacz, wiosce położonej tuż przy granicy z Mongolią.
DZIEŃ 6
Przejazd samochodem ciężarowym Ził lub Ural przez rzeki i lasy do bazy górskiej Aktru. Kilkugodzinny nietrudny spacer do lodowca Mały Aktru.
DZIEŃ 7
Całodniowy trekking bez obciążenia do lodowca Duży Aktru, trasa z widokiem na zaśnieżone czterotysięczniki i lodowcowe masywy, do niebieskiego jeziora na wysokość 3000 m n.p.m.
DZIEŃ 8
Powrót samochodem ciężarowym do Kuraje. Po drodze oglądanie kurhanów. Przejazd przez skalną bramę „Krasnye Vorota” do Ułaganu. Kilkugodzinny spacer przez prawdziwą syberyjską tajgę wokół trzech jezior.
DZIEŃ 9
Przejazd samochodami terenowymi na Pazyryckie kurhany - grobowce scytyjskich królów i zjazd z głębokiej przełęczy Katu-Jaryk do doliny rzeki Czułyszman. Nocleg w domkach w turbazie niedaleko Teleckiego jeziora.
DZIEŃ 10
Spacer przez ałtajską wioskę Balykczy, możliwość jazdy na koniach, zwiedzanie „Kamiennych grzybów” i wodospadu w Uczar.
DZIEŃ 11
Transport "katierem" przez Teleckie jezioro, po drodze zwiedzanie wodospadu. Wieczorem dojazd do Czemału.
DZIEŃ 12
Wypoczynek, zwiedzanie przepięknych okolic Czemału, dla chętnych rafting na rzece Katuń.
DZIEŃ 13
Przejazd do Barnaułu. Zwiedzanie miasta, bulwaru i górskiej historycznej Apteki. Spacer po niewielkiej, historycznej części miasta. Możliwość wycieczki statkiem po rzece Ob (z muzyką i lokalnym piwem). Dla chętnych wieczór w nietypowym klubie ITAR-TASS.
DZIEŃ 14
Powrót do Polski wieczorem.