Kurs języka hiszpańskiego w Ameryce Środkowej

Kurs języka hiszpańskiego w Ameryce Środkowej
Dostępne terminy i ceny:

+ 1500 USD

Zabierzemy Cię do Gwatemali, Belize i Meksyku i wrzucimy na głęboką wodę. Nie oceanu, lecz nauki języka. Na początku nie będziesz nic rozumiał, ale powoli każdego dnia spędzonego w towarzystwie nauczyciela zaczniesz się dogadywać. Nie będzie innego wyjścia. Zajęcia jeden na jeden nie pozwolą Ci milczeć. Dla tych, co znają już język hiszpański to będzie doskonała okazja do sprawdzenia swoich umiejętności.

Równocześnie odpoczniesz i zrozumiesz jak żyją ludzie w Gwatemali. Jakie jest prawdziwe życie w sennym miasteczku nad jeziorem Atitlan i w Antigua, do którego turyści trafiają na 2-3 dni. Będzie czas na skorzystanie z atrakcji, jakie oferują te miejsca. Na koniec czeka Cię zasłużony odpoczynek, miasto afrykanerów Livingston, nurkowanie w Belize i piękna karaibska plaża Meksyku.

1 dzień PRZYLOT DO GWATEMALA CITY

Spotykamy się z pilotem wyprawy na lotnisku w Warszawie. Wylot. Przylot do Gwatemala City. Transfer do Panajachel nad jeziorem Atitlan, zakwaterowanie. Czas na relaks.

2-7 dzień JEZIORO ATITLAN - POBYT W SZKOLE JĘZYKOWEJ

Przejazd do szkoły językowej w Panajachel nad jeziorem Atitlan. Zakwaterowanie u rodzin lub w hotelu.* Szkoła językowa oferuje lekcje języka hiszpańskiego w pięknej, malowniczej scenerii. Zajęcia odbywają się codziennie, indywidualnie z nauczycielem. W programie przewidywane 4 godzinny nauki dziennie. Szkoła organizuje wyprawy nad jezioro, wycieczki i zajęcia popołudniowe. Pilot z Polski organizuje również wspólne wycieczki i spotkania.

8-14 dzień ANTIGUA - POBYT W SZKOLE JĘZYKOWEJ

Przejazd do Antigua. Zakwaterowanieu rodzin lub w hotelu.* Rozpoczęcie kursu w nowej szkole. Renomowana, autoryzowana przez ministerstwo szkoła, rekomendowana w przewodnikach m.in. Lonely Planet i wybrana przez uczestników wypraw Kiribati Club, którzy mieli okazję podczas wyprawy gościć w tej szkole. W programie indywidualne lekcje (4 godzinny dziennie). Oprócz zajęć dydaktycznych, uczniowie mogą brać udział w wycieczkach rekreacyjno-kulturowych i wycieczkach fakultatywnych. Zobacz: Atrakcje dla chętnych.

15 dzień LIVINGSTON - REJS

O świcie wyjazd do Rio Dulce. Popłyniemy po jeziorze Izabal i dalej w rejs rzeką do "pirackiego" miasta Livingston. Po drodze podziwiamy wspaniałe krajobrazy zielonych ścian kanionu, kwitnące "ogrody" z lilii wodnych i domy na palach. Możemy wykąpać się także w rzece w miejscu gdzie wpada do niej woda z gorącego źródła i zajrzeć do jaskini będącej naturalną sauną.

16 dzień TIKAL - WYSPA FLORES

Przejazd do Flores. Zwiedzanie najpiękniejszych ruin miasta Majów w Gwatemali –Tikal. Przemierzamy tropikalną dżunglę, odkrywając niezwykłe zabytki i wchodząc na kolejne piramidy. Zakwaterowanie na urokliwej wyspie Flores, gdzie mamy okazję do zakupów kolorowych pamiątek i popróbowania oryginalnej gwatemalskiej kuchni w jednej z lokalnych knajpek.

17 dzień BELIZE - WYSPA CAYE CAULKER

Pożegnanie z Gwatemalą i przejazd do Belize. Po przekroczeniu granicy kierujemy się do miasta Belize City. Następnie krótka przeprawa łodzią na piękną wyspę Caye Caulker. Wieczorem reggae i rum... Dla smakoszy ogromne grillowane homary prosto z morza.

18 dzień BELIZE - WYSPA CAYE CAULKER

Wyspiarski relaks - kąpiele wodne i słoneczne, spacery, a dla chętnych wycieczki łodzią i nurkowanie lub snorkeling na rafie koralowej wśród gigantycznych płaszczek, żółwi morskich i rekinów. Okolice wyspy Caye Caulker uznawane są za jedno z najlepszych miejsc nurkowych na świecie! (snorkeling ok. 30 USD, nurkowanie z butlą 120 USD).

19 dzień BELIZE CITY - TULUM

Powrót do Belize City. Przejazd busem do Tulum.

20 dzień TULUM

Spacer do ruin malowniczego miasta porzuconego przez Majów. Potem odpoczywamy na plaży. Chętni mogą wyjechać ponurkować w słynnych cenotach Jukatanu lub popłynąć na ryby (snorkeling ok. 60 USD, nurkowanie z butlą 120-250 USD).

21 dzień WYLOT

Wylot z Cancun do Mexico City; przesiadka i wylot do Europy.

22 dzień PRZYLOT DO POLSKI Wspólna podróż powrotna do Warszawy, pożegnanie z pilotem i z grupą na lotnisku. Zakończenie wyprawy.

WIELKOŚĆ GRUPY: 6-12 OSÓB

 CENA OBEJMUJE:

 • bilety lotnicze Polska - Gwatemala City oraz Cancun - Polska
 • ubezpieczenie Signal Iduna KL 30000 EUR, NNW 15000 PLN, BP 1000 PLN
 • opiekę pilota Kiribati Club
 • kurs języka hiszpańskiego w szkole językowej w Panajachel wg programu (4 godziny zajęć dziennie)
 • kurs języka hiszpańskiego w szkole językowej w Antigua wg programu (4 godziny zajęć dziennie)
 • noclegi i wyżywienie u rodzin podczas trwania kursów
 • 7 noclegów wg programu
 • transport:
  • przejazd przez Gwatemalę do Belize prywatnym busem
  • przejazd łodzią motorową do i z Livingston po rzece Rio Dulce
  • transfery do szkół językowych
  • transport wodny do Chetumal
  • bilet autobusowy z Chetumal do Tulum
  • transfery z lotniska w Gwatemala City oraz na lotnisko w Cancun

CENA NIE OBEJMUJE:

 • wyżywienia (poza pobytem w szkołach językowych) - ok. 20 USD dziennie
 • biletów wstępu - ok. 50 USD
 • opłat wjazdowych - ok. 30 USD
 • atrakcji dla chętnych

Kursy języka hiszpańskiego

 • Wybrane przez nas szkoły językowe w Antigua i Panajachel są renomowanymi szkołami, w których pracują nauczyciele z wieloletnim doświadczeniem. Działają pod nadzorem gwatemalskiego Ministerstwa Edukacji i zajmują wysokie miejsca w rankingach szkół językowych w Gwatemali.
 • Zajęcia indywidualne z nauczycielem mają doskonałą skuteczność, pozwalają na intensywną i komfortową naukę. Lekcje są zróżnicowane, a nauczyciele wykorzystują na nich filmy oraz różnego rodzaju gry edukacyjne pozwalające na ciekawą naukę.
 • Zajęcia są dostosowywane także do wieku kursanta. Nauczyciele mają doświadczenie w pracy z dziećmi i dorosłymi oraz dysponują odpowiednimi materiałami do pracy z osobami w różnym wieku.
 • Poziom zajęć dostosowany jest do poziomu kursanta. Szkoły oferują zajęcia od początkujących po zaawansowane.
 • Liczba godzin nauki (podstawowe 4 godziny dziennie) może być zwiększana zgodnie z chęciami osoby biorącej udział w kursie.
 • Nauka w szkole nie kończy się na zajęciach. Szkoły organizują zajęcia dodatkowe (często bezpłatne): wycieczki rowerowe, trekkingi, kursy salsy, zajęcia teatralne, które pozwalają mieć kontakt z językiem hiszpańskim i opiekunami także po lekcjach.
 • Dodatkową zaletą oferowanych przez szkoły kursów jest zakwaterowanie u rodzin. Są to rodziny gwatemalskie zweryfikowane zarówno przez szkoły, jak i przez nas. Dzięki pobytowi u nich można nie tylko szkolić język, ale też mieć udział w gwatemalskiej codzienności, kontakt z kulturą, zwyczajami i historią.
 • Szkoła zapewnia bezpłatne książki i ćwiczenia, bezpłatne wi-fi i napoje.
 • Podczas trwania kursu i pobytu w Antigua i Panajachel grupą opiekuje się pilot Kiribati Club, który zna język hiszpański.

Zakwaterowanie

Antigua i Panajachel - u rodzin. Zakwaterowanie u rodzin pozwala na bezpośredni kontakt z kulturą, tradycją i codziennością mieszkańców Gwatemali oraz daje doskonałą okazję do praktycznej nauki języka. (opcjonalnie zakwaterowanie w hotelach w pokojach z łazienkami - opcja dodatkowo płatna)
W pozostałych miejscach - noclegi w hotelach w pokojach 2 lub 3-osobowych z łazienkami.

Wyżywienie

Wyżywienie jest zapewnione podczas kursu i pobytu u rodzin. 
Poza tym wyżywienie nie jest objęte ceną. Każdy przeznaczy na nie kwotę zgodną z jego potrzebami. My mamy swoje ulubione restauracje i bary, do których Was zabierzemy podczas naszej wyprawy. Można też korzystać ze sklepów, a śniadania przyrządzać sobie samodzielnie lub wspólnie z grupą. Więcej o cenach: Gwatemala >>Meksyk>>Belize>>

Transport

Przejazd przez Gwatemalę do Belize prywatnym transportem. Na i z wyspy Caye Caulker przedostajemy się łodzią motorową. Z Chetumal do Tulum jedziemy autobusem. Transfery z lotniska w Gwatemali i na lotnisko w Meksyku w cenie.

ATRAKCJE DLA CHĘTNYCH

Wycieczka rowerowa (Panajachel)

Koszt około 45 USD

Wycieczka rowerowa do wiosek położonych na brzegach jeziora Atitlan.

Trekking na wulkan Pacaya (Antigua)

Koszt około 25 USD

Nurkowanie z maską i rurką

W Cenotach - koszt ok. 60 USD
Na rafie w Belize - koszt ok. 30 USD

Kurs języka hiszpańskiego w Ameryce Środkowej to wyprawa organizowana przez biuro podróży Kiribati Club. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: AMERYKA ŚRODKOWA. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu Szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Inne, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.