Toskania - kurs fotografowania pod żaglami

Toskania - kurs fotografowania pod żaglami

Włochy 2017 - kurs fotografowania pod żaglami

Zapraszamy na organizowany przez nas rejs we Włoszech (TOSKANIA)

Włochy przyciągają turystów z całego świata pragnących zobaczyć na własne oczy zabytki, którymi są przepełnione. Od strony morza będziemy mieli okazję odkryć piękno licznych zatok oraz powygrzewać się na piaszczystych plażach. Będziemy zawijać do miejscowości, aby zwiedzać i smakować lokalnej kuchni, a przede wszystkim jedynej w swoim rodzaju pizzy, z której Włosi są kojarzeni na całym świecie. Warto wybrać się z nami na rejs, aby przeżyć niesamowitą przygodę.

Jeśli wahasz się jak spędzić tydzień na początku września: na morskim rejsie czy na kursie fotograficznym, mamy dla Ciebie propozycję: kurs fotograficzny podczas tygodniowego rejsu! Kurs przeznaczony jest zarówno dla osób początkujących jak i posiadających już pewną wiedzę. Początkujący pod okiem doświadczonego instruktora mogą stawiać swoje pierwsze kroki w fotografii: poznać własny aparat i jego możliwości, nauczyć się zasad poprawnego fotografowania podstawowych tematów (pejzaż, portret, miasto nocą, akcja, fotografia kulinarna itp.) Szybko okaże się, że współczesna fotografia cyfrowa wcale nie jest taka trudna, a zapanowanie nad ustawieniami w menu aparatu jest łatwiejsze niż można przypuszczać.

Osoby posiadające już pewien zasób wiedzy i doświadczeń będą miały okazję doskonalenia techniki – podczas rejsu będzie okazja nauki fotografowania w świetle mieszanym (światło zastane plus błyskowe), poćwiczymy świadome operowanie głębią ostrości oraz perspektywą jako środkiem wyrazu. Bliżej zapoznamy się z działaniem różnego rodzaju filtrów, soczewek makro i innych przydatnych akcesoriów. W zależności od zainteresowań uczestników kursu, możemy zająć się w zasadzie dowolnymi tematami fotograficznymi, o ile warunki na jachcie lub w porcie na to pozwolą – wszystko zależy od kreatywności i oczekiwań uczestników! Podczas kursu nie ograniczamy się do określonej liczby godzin przeznaczonych dziennie na fotografowanie i filmowanie – ponieważ trening czyni mistrza, szkolimy się w dzień i w nocy, na pełnym morzu i w portach, w cichych zatokach i przy dużej fali.

Każdy z uczestników może liczyć na indywidualną pomoc w osiągnięciu zamierzonych efektów. Ile nauczysz się podczas kursu zależy głównie od Ciebie!

Szkolenie fotograficzne będzie obejmowało:

  • podstawy fotografowania lustrzankami i innymi aparatami cyfrowymi (zależnie od potrzeb i stopnia zaawansowania uczestników rejsu)
  • zdjęcia żeglarskie: zasady bezpiecznego fotografowania na pokładzie jachtu, zdjęcia reportażowe z życia załogi, wakacje pod żaglami – fotografia akcji
  • portret: operowanie głębią ostrości, dobór obiektywu, punktu widzenia i tła. Fotografowanie w świetle zastanym i z użyciem błysku (technika fill-in flash)
  • architektura: Urocze miasteczka i wyspy Toskanii to wymarzone miejsca, by poznać tajniki fotografowania zabytkowej starówki jak i luksusowych jachtów w porcie. W miarę możliwości także fotografia architektury nocą.
  • żywność: jak sfotografować świeżo upieczoną rybę z warzywami, by ślinka sama ciekła? Podstawy fotografii kulinarnej, technika „high-key” i „low key”
  • filmowanie: podstawy filmowania cyfrowego, począwszy od ustawień aparatu, aż po elementy kompozycji obrazu i ruchy aparatem podczas ujęć filmowych
  • podczas kursu będzie możliwość poruszenia dowolnych innych tematów wybranych przez uczestników, o ile pozwoli na to posiadany sprzęt (fotografia podwodna, makrofotografia itp.)

Rejs rozpocznie się w marinie Cala de' Medici w Castiglioncello, stanowiącej świetną bazę wypadową do eksplorowania Toskańskich Wysp, które jak głosi legenda powstały, gdy przez nieuwagę bogini Wenus upuściła do morza kilka pereł. Podczas tygodniowego rejsu odwiedzimy Elbę, na którą w dawnych czasach został zesłany Napoleon. Dziś można zwiedzić dom, w którym mieszkał oraz podziwiać pachnące jaśminem i rozmarynem ogrody. Kolejną wyspą zwaną niebieską perłą jest Giglio, która słynie z produkcji lokalnego wina. Celem naszej wyprawy są również Capraia, Pianosa, Giannutri oraz Gorgona. Montecristo będziemy mogli podziwiać tylko z pokładu jachtu, gdyż jest niedostępna dla zwiedzających. Bogactwo przyrody i przepiękne krajobrazy wyłaniających się z seledynowo-błękitnego morza zostało objęte ochroną i wyspy tworzą Toskański Park Narodowy.

Rejs odbędzie się na jachcie typu OCEANIS 423 CLIPPER, rok budowy 2006.

TRASA REJSU 7 DNIOWEGO
CASTIGLIONCELLO - ELBA - CASTIGLIONCELLO
DŁUGOŚĆ TRASY 110 MIL

• CASTIGLIONCELLO
• CAPRAIA
• MARCIANA MARINA
• MARINA DI CAMPO
• PORTO AZZURRO
• PORTOFERRAIO
• SAN VINCENZO
• CASTIGLIONCELLO

Trasa rejsu jest jedynie orientacyjna i może ulec zmianie w przypadku trudnych warunków atmosferycznych, działania siły wyższej, sprawności załogi oraz decyzji skippera.

PODCZAS REJSÓW ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ UZYSKANIA CERTYFIKATU ISSA

Rejs odbędzie się na jachcie typu OCEANIS 423 CLIPPER, rok budowy 2006.

ZOOMZOOMZOOMZOOMZOOM

CENA ZAWIERA:
pobyt na jachcie, usługi skippera, podatek Vat, ubezpieczenie KL i NNW

CENA NIE ZAWIERA:
wyżywienia, paliwa, opłat portowych, opłat za transport, lokalnych opłat administracyjnych, sprzątania końcowego, ubezpieczenia kaucji, kaucji zwrotnej

Opłaty portowe, paliwo, opłaty administracyjne oraz wyżywienie pokrywane są ze wspólnej kasy jachtu po około 120 euro od osoby na tydzień. Skipper jest zwolniony z wpłat do wspólnej kasy jachtu. Ubezpieczenie kaucji: 190 euro do podziału na całą załogę + kaucja zwrotna zredukowana do kwoty 600 euro do podziału na całą załogę. Kaucja zostanie zwrócona w całości w dniu wyokrętowania, jeżeli jacht i wyposażenie jachtu w dniu zakończenia rejsu będzie w stanie niepogorszonym i nie powstały na nim żadne straty. Sprzątanie końcowe: 125 euro do podziału na całą załogę.

Toskania - kurs fotografowania pod żaglami to wyprawa organizowana przez biuro podróży Globtourist. Dzięki tej wyprawie można zwiedzić i poznać kulturę, tradycję oraz krajobraz takich krajów jak: Włochy. Wycieczka obejmuje wyżywienie typu szczegóły w warunkach. Główna forma aktywności podczas tego wyjazdu to Foto, Rejsy & Żagle, która pozwala na spędzenie wakacji w sposób aktywny. W przypadku zainteresowania ofertą prosimy o kontakt telefoniczny lub email. Gwarantujemy wiele wrażeń i wspaniałą przygodę.